Program żywienia HiPP dla niemowląt z grupy podwyższonego ryzyka wystąpienia alergii

Zgodnie z najnowszą wiedzą naukową, rozszerzanie diety u niemowląt podatnych na alergie powinno przebiegać według tych samych zasad, jak i u dzieci zdrowych. Niemowlęta zagrożone alergią powinny mieć wystarczająco dużo czasu, aby przyzwyczaić się do nowych produktów. Zaleca się stopniowe wprowadzanie nowych składników do diety dziecka, aby rozpoznać, które produkty są dobrze tolerowane przez niemowlę. Na tej zasadzie opiera się trzystopniowy program żywienia HiPP (przedstawiony za pomocą poniższej grafiki).

Baza W pierwszych 4-6 miesiącach niemowlę potrzebuje tylko mleka mamy i/lub mleka początkowego HA.
Etap 1 (jeden składnik) Pierwsze próby karmienia łyżeczką podejmij najwcześniej po 4. miesiącu, jednak nie później niż po 6. miesiącu. Na początek podaj produkt jednoskładnikowy, np. Pierwszą Dynię HiPP BIO. Każdego dnia zwiększaj ilość podawanego produktu o kilka łyżeczek.
Etap 2 (dwa składniki) Jeżeli dziecko dobrze toleruje nowość, możesz po upływie kilku dni podać produkt złożony z dwóch składników, np. Młodą marchew z ziemniakami HiPP BIO, Dynię z ziemniakami HiPP BIO.
Etap 3 (trzy składniki) Maluch dobrze toleruje produkt? Nadszedł czas na kolejny etap - wprowadzanie produktu trzyskładnikowego z mięsem. Możesz podać np. Dynię z indykiem HiPP BIO. Kiedy Twój maluszek będzie już zjadał całą zawartość słoiczka, możesz zaprzestać dokarmiania mlekiem w południe. Kolejnym krokiem jest zastąpienie wieczornego karmienia (piersią bądź mlekiem dla niemowląt) kaszkami HiPP BIO. Trzeci posiłek uzupełniający wprowadź podczas popołudniowego karmienia – zastępując stopniowo mleko np. produktem z serii Owoce & Zboża HiPP BIO.

Ważna wskazówka: Karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywienia niemowlęcia. Jeżeli chcesz wprowadzić mleko dla niemowląt, skonsultuj swoją decyzję z lekarzem.

Poradnik

Czy dzieci rzeczywiście potrzebują mięsa? 7 pytań - niedobory żelaza a mięso w diecie dziecka Jakie witaminy są niezbędne w diecie niemowląt i małych dzieci? Ryby – zdrowe również dla niemowląt! Ryby w diecie dziecka - dlaczego warto? Kaszki dla niemowląt – kiedy i jak wprowadzać? Cukier w diecie niemowląt Pierwsze przekąski dla dzieci - chrupki i wafelki ryżowe Słoiczki dla dzieci - jak je wybierać, przechowywać i przygotowywać? Co na obiadek dla dziecka? Dania dla niemowlat i małych dzieci Pyszna i zdrowa kolacja dla dziecka Dania bezmięsne 100 % owoców BIO Alergia pokarmowa u dzieci - przyczyny i objawy Co warto wiedzieć o aceroli Dlaczego kwasy tłuszczowe Omega-3 z oleju rzepakowego są ważne? Neofobia żywieniowa u dzieci Co i w jakich ilościach powinny pić niemowlęta w okresie rozszerzania diety? Zdrowie i rozwój maluszka Urlop z maleństwem Przewodnik po zakupach w UE