Menu
Zacznij od BIO
Zacznij od BIO

Dlaczego warto zacząć od BIO?

BIO dla niemowląt
 •   …bo organizm niemowlęcia jest niezwykle wrażliwy i dlatego jakość ma tu wyjątkowe znaczenie. To, czym karmisz swojego maluszka, ma ogromny wpływ na jego zdrowie i rozwój w przyszłości. Jeżeli zależy Ci na najlepszym, czystym produkcie dla Twojego dziecka, to innymi metodami niż metody ekologiczne go nie uzyskasz – mówi Stefan Hipp, który sam prowadzi gospodarstwo ekologiczne i jednocześnie z pełnym przekonaniem wytwarza żywność dla niemowląt BIO.

 •  …bo warto wybierać produkty BIO,  które zostały stworzone w oparciu o wiedzę i ugruntowane doświadczenie. Wytwarzanie żywności BIO wymaga ogromnego zaangażowania i długofalowej pracy  -  to,  co wartościowe, opiera się na solidnych podstawach, które budowane są latami.

 • …bo to najbliższe naturze. W rolnictwie ekologicznym stosuje się wyłącznie naturalne metody upraw!

 • …bo wytwarzanie żywności BIO zaczyna się już od doboru lokalizacji pól uprawnych, obejmuje także rygorystyczne kontrole gleby, a także stosowanie ziaren, które nie są wcześniej zaprawiane chemicznie.

 • …bo przy uprawie istnieje całkowity zakaz stosowania syntetycznych środków chemii rolnej do oprysku i nawożenia roślin.

 • …bo produkty ekologiczne  są wolne od składników modyfikowanych genetycznie (GMO).

 •  …bo chów odbywa się zgodnie z poszanowaniem dobrostanu zwierząt, zgodnie z wymaganiami gatunku, a do żywienia zwierząt stosuje się roślinne pasze ekologiczne.

 • …bo tylko produkty ekologiczne posiadają certyfikat wystawiany przez niezależne instytuty, po przeprowadzeniu kontroli potwierdzających prawidłowość procesów na każdym etapie i zachowanie wszystkich zasad opisanych w Rozporządzeniu Unii Europejskiej dot. rolnictwa ekologicznego. Jego dowodem jest specjalne unijne logo rolnictwa ekologicznego na etykiecie.

Dlaczego warto zaufać znaczkowi HiPP BIO na etykietach naszych produktów?

Najwyższa jakość BIO
 • …bo HiPP to ekspert w żywności BIO i pionier rolnictwa ekologicznego w Europie.  Ekologią zajmujemy się z pełnym przekonaniem i mamy w tym już ponad 60 lat doświadczenia. Przez ten czas wyznaczyliśmy nowe standardy jakościowe w produkcji żywności dla niemowląt.
 • …bo zakładane przez nas normy jakościowe znacznie wykraczają poza standardy określone przez przepisy prawa. Istnieją rodzaje zanieczyszczeń, których obecność w żywności dla niemowląt nie została prawnie uregulowana. Firma HiPP dobrowolnie ustaliła ponadprzeciętnie surowe normy odnośnie wszelkich możliwych rodzajów substancji szkodliwych. Dostarczone surowce są kontrolowane pod kątem obecności ponad 1200 rodzajów zanieczyszczeń. To znacznie więcej niż wymaga ustawodawca.
 • …bo  każdy słoiczek przechodzi ponad 260 kontroli. Są tak dokładne, że byłyby w stanie wykryć ziarenko soli w 25-metrowym basenie!
 • …bo stosujemy zasadę zerowej tolerancji dla pozostałości zanieczyszczeń (pestycydów)

Kiedy zacząć rozszerzać dietę dziecka?

Rozszerzanie diety niemowlęcia

Wprowadzanie nowych posiłków rozpocznij nie wcześniej niż przed ukończeniem 17. tygodnia życia, jednak nie później niż w 26. tygodniu życia -  uwzględniając potrzeby i etap rozwoju swojego malucha. Pomyśl o rozszerzaniu diety, kiedy zaobserwujesz, że Twoje dziecko:

•    trzyma sztywno główkę i potrafi siedzieć z podparciem;

•    jest zainteresowane karmieniem łyżeczką;

•    przestaje odczuwać sytość po mleku dla niemowląt.

Ważna informacja: Karmienie piersią jest najlepsze dla Twojego dziecka. Jeżeli możesz, kontynuuj wyłączne karmienie piersią przez pierwsze 6 miesięcy.

W jaki sposób postępować z dzieckiem o podwyższonym ryzyku wystąpienia alergii?

Nie ma potrzeby opóźniania momentu wprowadzenia nowych posiłków  u dzieci z grupy podwyższonego ryzyka wystąpienia alergii.

•    Należy kierować się tymi samymi zasadami rozszerzania diety, które obowiązują w przypadku zdrowych niemowląt.

•    Badania potwierdzają, że unikanie lub późniejsze wprowadzanie potencjalnie alergennych składników nie zmniejsza częstości przypadków alergii.

•    Bardzo wskazane jest ostrożne rozszerzanie diety i uważne obserwowanie dziecka. Koncepcja rozszerzania diety „Krok po kroku” HiPP (więcej w kolejnej zakładce) sprawdzi się tu doskonale. Pozwala dowiedzieć się, które składniki są przez dziecko dobrze tolerowane.

Zacznij od podania 3 łyżeczek produktu o prostym składzie, najlepiej jednoskładnikowego (np. Pierwsza marchewka HiPP), uważnie obserwując dziecko. Jeżeli w ciągu doby nie wystąpią żadne niepokojące objawy ( np. wysypka, biegunka, ból brzuszka), możesz w kolejnych  dniach stopniowo zwiększać porcję, aż do wielkości całego słoiczka.

•    Po kilku dniach wprowadź kolejny nowy składnik (np. dwuskładnikowy: Młoda marchew z ziemniakami HiPP), ponownie zaczynając od 3 łyżeczek i stopniowo zwiększając porcje.

•    Kiedy przetestujesz warzywa (np. marchew, ziemniaki, dynia, brokuły, por, pietruszka), kolejnym etapem może być produkt z mięsem lub rybą,  np. Dynia z indykiem czy Marchewka z ziemniaczkami i łososiem.

•    Dopóki podajesz same warzywa lub małą porcję dania warzywno-mięsnego  (do 125g), taki posiłek uzupełnij mlekiem - zgodnie z apetytem dziecka.

•    Kiedy  Twoje dziecko zacznie zjadać  obiadek z mięsem  w ilości 150 g – 190 g,  nie uzupełniaj posiłku mlekiem. Obiadek stanowi samodzielny posiłek.

Jak rozszerzać dietę?

Co jeszcze jest ważne na etapie rozszerzania diety?

Niemowlę może mieć problem z zaakceptowaniem nowych posiłków. Dlatego okaż zrozumienie i cierpliwie ponawiaj próby. Jeżeli będzie potrzeba, zrób kilku dniową przerwę.

•    Jeżeli wiesz, że nie zużyjesz całej zawartości słoiczka, potrzebną ilość przełóż do miseczki. Pozostałą zawartość słoiczka zamknij, wstaw do lodówki i przechowuj nie dłużej, niż jest to podane na etykiecie produktu.

•    Pamiętaj o podawaniu napojów: woda, herbatki HiPP bez cukru, sok owocowy (np. mała porcja po obiedzie). Nie dopajaj tuż przed posiłkiem, aby nie ograniczać apetytu dziecka.

•    Możliwie wcześnie przyuczaj dziecko do korzystania z kubeczka.

Jak wprowadzać gluten ?

Gruszki i jabłka z kleikiem orkiszowym

Gluten to białko występujące w zbożach: pszenicy (również orkiszu), życie, jęczmieniu i owsie, dlatego znajdziemy go w produktach zbożowych np.: kaszach, kluseczkach, pieczywie. 

•    Produkty zawierające gluten należy wprowadzić do 12. miesiąca życia (nie wcześniej jednak niż po skończonych 4 pełnych miesiącach).

•    Zaleca się, aby na początku podawać gluten w małych ilościach. Chcąc go wprowadzić możesz skorzystać z gotowych produktów np. z serii Owoce& Zboża HiPP Gruszki i jabłka z kleikiem orkiszowym. 

Jaką wybrać łyżeczkę i o czym dobrze pamiętać przy pierwszych próbach ?

łyżeczka do karmienia

Do karmienia wybierz plastikową łyżeczkę – jest ona cieplejsza, przyjemna w dotyku i bardziej bezpieczna niż metalowa. Powinna być ona odpowiednio wąska, płaska, z zaokrąglonymi brzegami, by dobrze pasowała do małej buzi Twojego dziecka.

•    Pierwszą próbę zrób w niedługim odstępie od ostatniego posiłku, ponieważ  głodne dziecko może ze złości odrzucać łyżeczkę.
•    Jeżeli Twoje dziecko odmawia jedzenia stałych pokarmów – nowej dla niego konsystencji  - spróbuj na początek podać mu łyżeczką sok (np. Sok Soczysta Marchew HiPP BIO).
•    Nie zapominaj, że najważniejsza jest cierpliwość, dlatego naukę karmienia dziecka łyżeczką zacznij, gdy sama będziesz zrelaksowana.

Dlaczego słoiczki HiPP BIO to idealna propozycja dla dziecka?

Jeżeli chcesz sięgnąć po ekologiczną żywność dla niemowląt, warto wybrać produkty HiPP BIO – posiadamy największy wybór produktów BIO dla najmłodszych, dzięki którym będziesz mogła rozszerzać, a dalej urozmaicać jadłospis malucha na poszczególnych etapach rozwoju.

•    Proponujemy szeroki wachlarz smaków, duży wybór warzyw, owoców i mięs pochodzących z gospodarstw ekologicznych oraz ryb (łosoś i mintaj) ze zrównoważonych połowów w czystych rejonach dalekomorskich.

•    Słoiczki o wygodnej praktycznej gramaturze na początek - 125 g.


•    Wszystkie składniki są łagodnie gotowane na parze dla zachowania pełni smaku i wysokiej wartości odżywczej składników BIO.

Zacznij od BIO

Masz więcej pytań?

Serwis dla rodziców

Eksperci z Serwisu dla Rodziców HiPP chętnie na nie odpowiedzą:
tel.: 22 853-44-44 (od poniedziałku do piątku, godz. 9.30-16.30);
formularz kontaktowy

 

Eksperci udzielają odpowiedzi także na forum w Klubie mojego Maluszka:zarejestruj się!

Wyszukiwarka: żywienie 0 -1