Menu

Schemat żywienia niemowląt: po 5. miesiącu*

Karmienie piersią – tak długo, jak Ty i dziecko sobie tego życzycie

*Kierując się indywidualnym rozwojem swojego dziecka wybierz najlepszy moment na początek rozszerzania diety – rozpocznij jednak nie wcześniej niż po ukończeniu pełnych 4 miesięcy i nie później niż po 6. miesiącu.

Czy Twoje dziecko do tej pory otrzymywało wyłącznie mleko?

Jeśli tak, to zacznij rozszerzać stopniowo jego dietę według opisu „po 4. – 6. miesiącu”. Idealne na początek są produkty z zaleceniem po 4. miesiącu.

Rozpoczęłaś już wprowadzanie nowych posiłków według opisu „po 4. – 6. miesiącu”?

schemat żywienia po 5. miesiącu

Twój maluch otrzymuje już jeden pełny posiłek  podawany łyżeczką? Jeśli tak, to zacznij wprowadzać kolejny – kaszkę mleczno-zbożową na kolację. Natomiast krokiem trzecim może być podanie na podwieczorek dania zbożowo-owocowego np. z serii Owoce & Zboża HiPP.

Rano i przed południem nakarm dziecko piersią lub podaj mu mleko początkowe.  

Na obiad zaproponuj dziecku danie HiPP po 5. miesiącu. Masz do wyboru szeroki ich wybór. Wszystko po to, aby Twoje dziecko miało okazję zapoznać się z różnorodnością smaków i rodzajów. Możesz wybrać produkt z mięsem lub rybą, która powinna pojawiać się w jadłospisie Twojego dziecka 1-2 razy w tygodniu. 

Na deser polecamy kilka łyżeczek owoców HiPP, bogatych w witaminę C, która ułatwia przyswajanie cennego żelaza pochodzącego ze składników roślinnych.  

Na podwieczorek kontynuuj karmienie piersią lub podawaj - tak jak dotychczas mleko -początkowe. Dodatkowo możesz podać kilka łyżeczek produktu Owoce & Zboża HiPP. Możesz także przygotować bezmleczną kaszkę HiPP z dodatkiem owoców ze słoiczka.

Wieczorem: wprowadź Kaszkę mleczno-zbożową HiPP jako drugi pełny posiłek zastępujący mleko. Kaszki na Dobranoc HiPP bez dodatku cukru to idealny posiłek na sycącą i lekkostrawną kolację. Możesz zaproponować zarówno gotową kaszkę w słoiczku z serii Przysmak na Dobranoc HiPP jak i kaszkę w proszku do wymieszania z wodą.  

Przy rozszerzaniu diety nie zapominaj o napojach. Powinnaś podać maluchowi coś do picia, jednak gdyby nie chciał - nie zmuszaj. Na początku nawet kilka małych łyczków może wystarczyć.  Później, kiedy Twoje niemowlę spożywa już na stałe minimum dwa posiłki, stale proponuj mu coś do picia - najlepiej wodę lub niesłodzone herbatki. Nie pozwalaj jednak dziecku na długotrwałe ssanie z butelki.

Gruszki i jabłka z kleikiem orkiszowym
Gruszki i jabłka z kleikiem orkiszowym
Dynia z indykiem
Dynia z indykiem
Kaszka jaglana z ryżem i kukurydzą
Kaszka jaglana z ryżem i kukurydzą
 
Wyszukiwarka: żywienie 0 -1