Menu
Herbatki przyjazne dla ząbków
 • Herbatki HiPP przyjazne dla ząbków

  Herbatki dla niemowląt powinny być delikatne, zwłaszcza gdy podawane są dzieciom w okresie ząbkowania.

  Przebadane naukowo

  Wszystkie herbatki HiPP, które zostały wyróżnione znaczkiem jakości „Przyjazny dla ząbków” zostały poddane testom naukowym. Pozytywną opinię mogły otrzymać tylko te z testowanych produktów, w przypadku których udowodniono, że nie przyczyniają się do powstawania próchnicy oraz nie uszkadzają szkliwa.

  Jak to sprawdzono? Osoby uczestniczące w teście otrzymały do picia Herbatki HiPP. 30 minut po ich spożyciu badano wartość pH w jamie ustnej. Wartość pH jest miernikiem kwasowości – im niższa wartość pH, tym wyższa zawartość kwasu
  w produkcie. Kwasy, które pochodzą bezpośrednio z żywności lub powstają
  w procesie rozkładu cukrów przez bakterie w jamie ustnej, mogą uszkadzać szkliwo.

  Podczas testu herbatki HiPP przyjaznej dla ząbków, wartość pH nie spadła poniżej krytycznego poziomu 5,7 pH. Dlatego na etykietach tych herbatek widnieje znaczek jakości „Przyjazny dla ząbków”.

  przebadane naukowo herbatki dla niemowląt

  Przyjazne dla ząbków herbatki HiPP od 8. miesiąca (granulowane) są dostępne wyłącznie w drogeriach ROSSMANN

  W przypadku herbatek granulowanych HiPP takich jak herbatka Owoce - Melisa czy Owoce - Rooibos udało się stworzyć produkty przyjazne dla ząbków dzięki wykorzystaniu izomaltulozy. Jest ona stosowana zamiast zwykłego cukru lub glukozy jako nośnik wyciągów ziołowych i owocowych w tych herbatkach. W przeciwieństwie do zwykłego cukru izomaltuloza nie jest rozkładana przez bakterie w jamie ustnej, dzięki czemu nie powstają kwasy przyczyniające się do rozwoju próchnicy zębów. Dlatego też herbatki te są przyjazne dla zębów.

  Co to jest izomaltuloza?

  Izomaltuloza (źródło glukozy i fruktozy) to rodzaj naturalnych węglowodanów. Jest mniej słodka niż tradycyjny cukier, dobrze przyswajalna i dlatego odpowiednia dla niemowląt i małych dzieci. W przeciwieństwie do tradycyjnego cukru, nie jest rozkładana przez bakterie w jamie ustnej, dzięki czemu nie powstają kwasy przyczyniające się do rozwoju próchnicy zębów – co zostało potwierdzone naukowo.

  Herbatki HiPP BIO w saszetkach

  Herbatki zostały przygotowane  z najwyższej jakości, 100% ekologicznych wyciągów z ziół i nie zawierają cukru. Łatwe w przygotowaniu. Zawartość saszetki należy rozpuścić w ciepłej wodzie i wymieszać - gotowe !

 • Znak jakości „Przyjazny dla ząbków”

  Znak jakości „Przyjazny dla ząbków” to dobry znak

  Ten znak jakości wyróżnia żywność i napoje, w przypadku których dowiedziono, że nie szkodzą zębom - zarówno nie przyczyniają się do powstawania próchnicy, jak i nie uszkadzają szkliwa. Produkty są kontrolowane w uznanych na całym świecie testach naukowych.

  Znaczkiem przedstawiającym uśmiechnięty biały ząbek z ochronnym parasolem wyróżnione zostały następujące herbatki HiPP dla niemowląt:

  • Herbatka granulowana Owoce – Rooibos

  • Herbatka granulowana Owoce –Melisa

  • Herbatka Na dobre samopoczucie HiPP BIO (w saszetkach)

  • Herbatka z kopru włoskiego HiPP BIO (w saszetkach)

  Co kryje się za tym znakiem?

  Znaczek „Przyjazny dla ząbków”, jak i związane z nim działania są ściśle ze sobą powiązane. W 1985 roku powstało stowarzyszenie non-profit „Przyjazne dla ząbków”, zrzeszające lekarzy, stomatologów, dietetyków, dziennikarzy, osoby prywatne i przedsiębiorstwa handlowe. Członkowie stowarzyszenia postawili sobie za cel informowanie opinii publicznej o istniejących zależnościach między sposobem odżywiania a zdrowymi zębami. Działania członków mają promować dietę zdrową dla zębów.

  Wyróżnienie przebadanych produktów międzynarodowym chronionym znakiem (przedstawiającym zdrowy ząbek z ochronnym parasolem) pomaga konsumentom przy dokonywaniu wyboru spośród szerokiej oferty produktów "bez dodatku cukru".

  Ponadto, od czerwca 2011 znak „Przyjazny dla ząbków” i związane z nim oświadczenie zdrowotne zostały pozytywnie ocenione również przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA, European Food Safety Authority). Oznacza to, że znak jakości „Przyjazny dla ząbków” wraz z oświadczeniem „produkt przyjazny dla ząbków” jest oficjalnie uznawany w całej Europie.

  Więcej informacji:

  www.zahnmaennchen.de

Wyszukiwarka: żywienie 0 -1