Skóra dziecka

Czym charakteryzuje się skóra maluszka?

Skóra niemowląt oraz noworodków jest znacznie cieńsza niż skóra dorosłych, a komórki warstwy rogowej są luźniej ułożone, co sprawia, że skóra jest bardziej podatna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych.

Naturalny płaszcz lipidowy na powierzchni skóry noworodka wykształca się dopiero po kilku tygodniach - jego regeneracja, również u starszych dzieci, trwa dłużej niż u dorosłych. Chroni on skórę przed bakteriami i zarazkami chorobotwórczymi.

Warstwa rogowa skóry dziecka ma wyższą zawartość wilgoci niż skóra dorosłego człowieka i wydziela  znacznie mniej sebum. Oznacza to, że płaszcz hydro-lipidowy na powierzchni skóry niemowląt i dzieci jest bardzo cienki, co może prowadzić do szybkiego jej przesuszenia. Zdolności ochronne, zabezpieczające skórę przed zimnem i urazami, są również znacznie słabsze.

Dlaczego do pielęgnacji skóry dziecka należy używać specjalnych produktów?

Po narodzinach skóra dziecka musi szybko przyzwyczaić się do nowego otoczenia. Po kilku miesiącach spędzonych w wodach płodowych jest zmuszona szybko zaadaptować się do warunków panujących na zewnątrz.

Przez długi czas sądzono, że przy pielęgnacji niemowląt można zrezygnować ze specjalnie do tego przeznaczonych produktów. Jednak okazało się, że mycie samą wodą wysusza skórę, a ze względu na dużą wrażliwość skóry dziecka produkty dla dorosłych są niewskazane.

Z myślą o najmłodszych stworzyliśmy wyjątkową serię łagodnych produktów HiPP Babysanft SENSITIVE. Kosmetyki Babysanft SENSITIV nie zawierają żadnych potencjalnie szkodliwych substancji, co sprawia, że idealnie nadają się do pielęgnacji wrażliwej skóry dziecka.