Seria Pielęgnacyjna HiPP Babysanft SENSITIVE - do pielęgnacji skóry wyjątkowo wrażliwej i podatnej na atopowe zapalenie skóry

Co to jest atopowe zapalenie skóry?

Atopowe zapalenie skóry to najczęstsza dolegliwość skórna wieku dziecięcego, której częstotliwość występowania wzrosła w ostatnich 50 latach pięciokrotnie.

Atopowe zapalenie skóry jest chroniczną lub chronicznie nawracającą chorobą skóry, która nie jest zaraźliwa. Do jej najczęstszych objawów należy zaczerwienienie, suchość skóry, swędzenie oraz łuszczenie.

Jak pielęgnować skórę wrażliwą niemowląt i małych dzieci?

Dobra wiadomość jest taka, że większość dzieci chorujących na atopowe zapalenie skóry  cierpi na łagodną postać choroby, określanej często jako „wrażliwa, sucha skóra”. W przypadku jej występowania zaleca się stosowanie tzw. terapii podstawowej, na którą składa się regularna pielęgnacja skóry przy pomocy nawilżających oraz odżywczych produktów.

W przypadku wielu pacjentów, u których występują łagodne objawy skóry atopowej bądź skłonność do atopowego zapalenia, nie ma konieczności stosowania specjalistycznych produktów aptecznych. Z reguły wystarczają ogólnodostępne, przetestowane dermatologicznie produkty, które nie zawierają  substancji uczulających. Zasięgnij w tym zakresie opinii swojego dermatologa.

Produkty do pielęgnacji HiPP Babysanft SENSITIVE - dobrze tolerowane przez skórę atopową. Potwierdzone przez lekarzy dermatologów!

Aby potwierdzić tolerancję produktów pielęgnacyjnych HiPP Babysanft SENSITIVE przez skórę bardzo wrażliwą poddano je testowi dermatologicznemu. Test obejmował następujące produkty: