Menu
pielęgnacja pupy

Dlaczego pupa niemowlęcia często bywa podrażniona?

Chyba żadne dziecko nie uniknęło podrażnień skóry w okresie noszenia pieluszek. Delikatna skóra okolic pieluszkowych jest szczególnie narażona na podrażnienia z uwagi na bezpośredni kontakt z moczem i kałem – nawet częste przewijanie i odpowiednia pielęgnacja nie zawsze są w stanie temu zapobiec.

Do podrażnień skóry dochodzi głównie w okresie ząbkowania, w czasie infekcji oraz reakcji na nowe pożywienie.

Jak można zapobiegać podrażnieniom okolic pieluszkowych?

 • Poza dokładną pielęgnacją ważne jest, aby skóra pozostawała sucha. Dlatego:

  • Często zmieniaj dziecku pieluszki.
  • Po umyciu miejsc intymnych dokładnie wytrzyj skórę, szczególnie w fałdkach – pamiętaj o tym, aby nie trzeć skóry, lecz delikatnie dotykać.
  • Gdy to tylko możliwe, pozwalaj dziecku leżeć bez pieluszki (w ciepłym pomieszczeniu), aby skóra mogła oddychać. To sprawia dziecku prawdziwą przyjemność.

  Zmiany pieluszek i pielęgnacja skóry:

  • Rejony pieluszkowe warto zapobiegawczo posmarować kremem, aby skóra nie była narażona na podrażnienia. Doskonale nadają się do tego kremy pielęgnacyjne zawierające cynk, które dodatkowo chronią skórę przed wilgocią (np. krem ochronny na odparzenia HiPP Babysanft SENSITIVE).
  • Wybieraj odpowiednie pieluszki: używaj jednorazowych pieluszek, które dobrze wchłaniają wilgoć i sprawiają, że skóra pozostaje sucha aż do kolejnej zmiany pieluszki.
  • Pilnuj, aby pieluszka nie była zbyt obcisła – między brzuszkiem a pieluszką musi mieścić się palec.

Kiedy stosować krem ochronny na odparzenia HiPP Babysanft ULTRA SENSITIVE?

Krem HiPP Babysanft ULTRA SENSITIVE  z cynkiem i pantenolem zalecany jest przy odparzeniach i podrażnieniach skóry – szczególnie polecany jest do stosowania w obrębie wrażliwych okolic pieluszkowych. Można go stosować już od pierwszego dnia życia.

Krem doskonale nadaje się  także dla całej rodziny – np.  do smarowania zaczerwienionej skóry w okolicach nosa.

Jeśli u Twojego maluszka występują silne zaczerwienienia i otwarte ranki, udaj się koniecznie do lekarza.

Jak działa krem ochronny na odparzenia HiPP Babysanft ULTRA SENSITIVE z cynkiem i pantenolem?

Krem ten zawiera wysokie stężenie tlenku cynku, który wiąże wilgoć w rejonie pieluszkowym i utrzymuje ją z dala od skóry. Ponadto cynk przyczynia się do łagodzenia zaczerwienień. Dzięki barierze ochronnej skóra nie jest dodatkowo narażona na podrażnienia. Wysoki udział pantenolu 5% działa łagodząco i wspiera regenerację skóry. Krem ochronny na odparzenia HiPP Babysanft ULTRA SENSITIVE z cynkiem i pantenolem zapewnia szybką i niezawodną pomoc w przypadku podrażnionej skóry.

krem ochronny na odparzenia

Czy może wystąpić nietolerancja?

Przykładamy wielką wagę do tego, aby produkty pielęgnacyjne HiPP Babysanft ULTRA SENSITIVE były nie tylko skuteczne, ale i dobrze tolerowane przez skórę. Dlatego krem HiPP Babysanft ULTRA SENSITIVE z cynkiem i pantenolem może być stosowany również w przypadku skóry bardzo wrażliwej i atopowej. Krem nie zawiera substancji zapachowych, olejków eterycznych, środków konserwujących ani emulgatorów PEG.  

Uwaga: na podrażnionej skórze nie można całkowicie wykluczyć miejscowych reakcji alergicznych. W pojedynczych przypadkach może dojść do lekkiego pieczenia w rejonach szczególnie podrażnionych.

Jak należy stosować krem HiPP Babysanft ULTRA SENSITIVE z cynkiem i pantenolem?

W zależności od potrzeby należy kilka razy dziennie smarować skórę, nakładając cienką warstwę kremu. Tak długo, jak skóra jest podrażniona, zaleca się stosowanie produktu przy każdej zmianie pieluszki. Krem ma lekką konsystencję i  łatwo rozprowadza się na skórze, pozostawiając białą warstwę ochronną.  

Jeżeli po 2-3 dniach zaczerwienienia nie zaczną znikać, skontaktuj się ze swoim pediatrą – możliwe, że w takim przypadku konieczne będzie zastosowanie środków medycznych. 

Gdzie kupisz Krem na odparzenia HiPP Babysanft ULTRA SENSITIVE?

Krem na odparzenia HiPP Babysanft ULTRA SENSITIVE kupisz:

- w sklepie internetowym hipp.dodomku.pl

- hipermarketach Tesco

- sklepach Ascot