Delikatna skóra noworodków, niemowląt i małych dzieci potrzebuje wyjątkowej pielęgnacji. Mając to na uwadze, dokładamy wszelkich starań, aby skład naszych produktów był maksymalnie bezpieczny i wartościowy. Doskonałym tego przykładem jest ekologiczny olejek migdałowy HiPP. Sprawdź, co sprawia, że olejek migdałowy jest tak wyjątkowy i dlaczego warto stosować go do pielęgnacji noworodków, niemowląt i małych dzieci.

Olejek do pielęgnacji HiPP – jak pozyskujemy nasz ekologiczny olejek migdałowy?

Nasz ekologiczny olejek migdałowy pozyskujemy z dojrzałych, słodkich migdałów, tzw. „pinchados”. Migdały w Hiszpanii są zbierane w sierpniu, a następnie transportowane są do Niemiec. Po dokonaniu selekcji odbywa się mechaniczne tłoczenie na zimno i filtrowanie. Dzięki filtracji następuje odseparowanie olejku od niepożądanych składników białkowych. Tyko dzięki temu procesowi można zapewnić dobrą jakość i bezpieczeństwo produktu.

Co sprawia, że nasz ekologiczny olejek jest tak wartościowy? Poznaj skład olejku migdałowego HiPP

Olejek migdałowy jest jednym z najcenniejszych i najdroższych olejków do pielęgnacji. Zawartość olejku w migdale wynosi między 50 a 55%. Olejek migdałowy jest jasnożółty, lekko rozwodniony i posiada charakterystyczny delikatny zapach i smak. Ze względu na swój skład należy do najbardziej wartościowych olejków: jest bogaty w przyjazne dla skóry pojedynczo- i podwójnie nienasycone kwasy tłuszczowe (>90%), które doskonale pielęgnują i chronią skórę. W składzie migdałów ponad 70% to kwas oleinowy, a 20% to kwas linolowy, któremu przypisuje się bardzo korzystne działanie w przypadku suchej skóry.Olejek migdałowy zawiera ponadto naturalną witaminę E (Tocopherol), która pełni funkcję przeciwutleniacza, chroniąc skórę przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych.

Olejek migdałowy dla noworodków i niemowląt – dlaczego ekologiczny olejek migdałowy warto stosować do pielęgnacji dzieci?

Olejek migdałowy jest stosowany w kosmetyce od stuleci, a jego właściwości pielęgnacyjne były znane już w starożytności. Nadaje się szczególnie do pielęgnacji delikatnej skóry dzieci i niemowląt, gdyż jest bardzo dobrze tolerowany przez wrażliwą i suchą skórę oraz posiada cenne właściwości odżywcze. Olejek migdałowy jest niezwykle delikatny i nie powoduje podrażnień. Jego działanie jest wyjątkowo łagodne, dlatego także położne zalecają jego stosowanie do pielęgnacji skóry niemowląt. Wspaniale sprawdza się również jako olejek do masażu, gdyż pozostawia skórę delikatną i aksamitną w dotyku.

Czytaj także:

Skóra dziecka – jak dbać o skórę noworodka i niemowlakaMasaż niemowlęcia – najważniejsze informacje w jednym miejscu