Metafolin® - źródło folianów, na wzór mleka mamy

Prawdopodobnie znasz kwas foliowy z okresu ciąży, ponieważ ta witamina z grupy B odgrywa istotną rolę w prenatalnym rozwoju Twojego dziecka. Jest ona ważna nie tylko w czasie ciąży, ale również po porodzie. Organizm potrzebuje kwasu foliowego do kluczowych etapów rozwoju, zwłaszcza podziału i wzrostu komórek, dlatego jest on niezbędnym budulcem dla zdrowego wzrostu Twojego dziecka.


Kwas foliowy, foliany i Metafolin® – jakie są ich powiązania?
Co odróżnia Metafolin® od klasycznego kwasu foliowego?
Metafolin® może być stosowany u każdego dziecka.

Kwas foliowy, foliany i Metafolin® – jakie są ich powiązania?

Kwas foliowy jest syntetyczną witaminą, produkowaną przemysłowo wersją folianów, które występują naturalnie w pokarmach roślinnych i zwierzęcych, a także w mleku matki. Naturalne foliany mogą być natychmiast wchłonięte i wykorzystane przez organizm – kwas foliowy natomiast musi być najpierw przekształcony albo zmetabolizowany do folianów.


Czy wiesz, że...?
Termin kwas foliowy/foliany pochodzi od łacińskiego „folium” („liść”). Ta witamina z grupy B została po raz pierwszy pozyskana z liści szpinaku.

Co odróżnia Metafolin® od klasycznego kwasu foliowego?

Metafolin® jest solą wapniową folianów naturalnie występujących w organizmie i stanowi udoskonaloną formę klasycznego kwasu foliowego, który do dziś jest stosowany w standardowych preparatach dla niemowląt.


Metafolin®jest specjalnie opracowaną naturalną formą folianów, która jest składnikiem głównego  źródła folianów (L-metylofolian wapnia) w mleku kobiecym. Zatem Metafolin® ( t.j. L-metylofolian wapnia) występuje  naturalnie w mleku matki.

Dowiedz się więcej o składnikach mleka kobiecego.

Metafolin® może być stosowany u każdego dziecka.

Podobnie jak foliany w mleku matki Metafolin® jest natychmiast dostępny dla organizmu – „gotowy do użycia”. Metabolizm kwasu foliowego jest natomiast o wiele bardziej złożony, ponieważ zanim będzie on dostępny, musi zostać najpierw „aktywowany” przez organizm – w przeciwieństwie do folianów i Metafolin®, które mogą być przetwarzane bezpośrednio przez organizm dziecka.


Dzięki naturalnemu źródłu folianów Metafolin® gwarantuje łatwe wchłanianie i wykorzystanie tej ważnej witaminy.


Przeczytaj więcej o mleku HiPP BIO COMBIOTIK®, którego receptura wzbogacona jest o Metafolin®, źródło folianów, na wzór mleka mamy.

Metafolin® jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Merck KGaA, Darmstadt, Niemcy.