Jakie mleko modyfikowane jest najlepsze dla dziecka?

Większość kobiet decyduje się na karmienie swoich pociech piersią, bo wiedzą, że ich pokarm będzie najlepszy dla dziecka. Czasami jednak zdarza się, że z różnych powodów np. małej ilości pokarmu, trudności dziecka z ssaniem, muszą podać mleko  modyfikowane.  Jakie zatem wybrać mleko, aby zapewnić dziecku prawidłowy rozwój?

Mleko modyfikowane – czyli jakie?

Nie ulega wątpliwości, że naturalny pokarm stanowi najbardziej wartościowe pożywienie dla malucha. Nie oznacza to jednak, że mleko modyfikowane jest złym rozwiązaniem. Prawidłowo dobrane mleko modyfikowane dostarcza równie wiele cennych wartości i składników odżywczych. Czy istnieje najlepsze mleko modyfikowane? Z czego składa się ten rodzaj pokarmu? Otóż mleko modyfikowane stworzone jest na bazie krowiego w taki sposób, aby jak najwierniej przypominało pokarm matki. Z tego też względu odznacza się m.in. obniżoną ilością białka, potasu, chloru, ale także obecnością nienasyconych kwasów tłuszczowych, żelaza, jodu czy witaminy D.
Mimo pewnego podobieństwa, każde mleko jest inne pod względem składu oraz przeznaczenia. Które powinnaś wybrać dla swojej pociechy?
 

Najlepsze mleko modyfikowane dla Twojego dziecka

Wybierając mleko dla swojego maluszka powinnaś kierować się kilkoma względami. Pierwszym z nich jest wiek Twojej pociechy. Istnieje kilka rodzajów mieszanek, opatrzonych następującymi oznaczeniami cyfrowymi:


1 – mleko początkowe, przeznaczone dla niemowląt do 6. miesiąca życia,
2 – mleko następne, dla dzieci między 6. a 12. miesiącem życia,
3, 4, 5 – mleko Junior, dostosowane do potrzeb żywieniowych dzieci powyżej roku
 

Wartościowe mleko modyfikowane – idealnie dopasowane do potrzeb dziecka

Oprócz kwestii wieku, mleko modyfikowane powinnaś dopasować również do potrzeb żywieniowych Twojego maluszka. Także i w tym aspekcie masz do wyboru kilka rodzajów mieszanki, z różnymi oznaczeniami:


HA – mleko hipoalergiczne - dla dzieci z ryzykiem alergii pokarmowej,
AR -  mleko antyrefluksowe - zmniejszające skłonność do ulewania,
R – mleko wzbogacone o kleik ryżowy, zaspokajający większy apetyt maluszka,
Comfort – mleko dla dzieci z problemami kolek i zaparć.


Jak widać, oferta mieszanek pokarmowych dla najmłodszych jest bogata. Wybierając którąś z nich, zwróć uwagę na indywidualne zapotrzebowanie Twojego dziecka. Źle dobrane mleko modyfikowane może znacznie obniżyć komfort karmienia malucha.