Mleko modyfikowane

Ważna wskazówka:

Karmienie piersią jest najlepsze dla Twojego dziecka, gdyż mleko matki dostarcza dziecku wszystkich ważnych substancji odżywczych. Ponadto karmienie piersią jest najtańszym sposobem żywienia niemowląt, stanowi dobrą ochronę przed infekcjami oraz alergią, jak również sprzyja umocnieniu więzi między matką a dzieckiem.
Firma HiPP jest przekonana o zaletach - zarówno dla mamy jak i dziecka - wynikających z karmienia piersią i popiera całkowicie karmienie piersią zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).
W zakładce Karmienie piersią możesz dowiedzieć się więcej o zaletach karmienia piersią. W tej zakładce znajdziesz również praktyczne wideoporady, na których zobaczysz, jak prawidłowo przystawiać dziecko do piersi i będziesz mogła zapoznać się z innymi przydatnymi wskazówkami dotyczącymi karmienia. Zachęcamy do regularnego odwiedzania naszej strony – znajdziesz tam również informacje o wszystkich produktach HiPP oraz przydatne wskazówki dotyczące żywienia dziecka na każdym etapie rozwoju.

Częste przystawianie dziecka do piersi od pierwszych chwil życia wspomaga laktację, a zbilansowana dieta podczas ciąży i w okresie karmienia dodatkowo sprzyja temu procesowi. Kiedy podejmiesz decyzję o zaprzestaniu karmienia piersią lub o podawaniu mleka dla niemowląt równolegle z karmieniem piersią, powinnaś być świadoma, że ilość Twojego mleka zacznie się zmniejszać. Po zaprzestaniu karmienia piersią bardzo ciężko jest do niego powrócić.

Porozmawiaj ze swoim pediatrą lub położną, jeśli zamierzasz karmić dziecko mlekiem dla niemowląt. Podczas przygotowywania mleka przestrzegaj wszystkich zaleceń oraz wskazówek znajdujących się na opakowaniu, gdyż niewłaściwie przygotowane mleko może zaszkodzić zdrowiu Twojego dziecka.