Mleko dla dzieci

Skład mleka Junior został opracowany specjalnie z myślą o potrzebach małych dzieci. Dlatego został wzbogacony w te składniki odżywcze, które są ważne dla prawidłowego wzrostu i rozwoju małych dzieci, a które w opinii ekspertów żywienia -nie są dostarczane z pożywieniem w wystarczającej ilości. Mleko modyfikowane jest wzbogacone w witaminę D dla prawidłowego rozwoju kości oraz witaminy A, C i D dla właściwego rozwoju układu odpornościowego. Ponadto mleko  JUNIOR dostarcza cennego żelaza i ważnych kwasów tłuszczowych Omega-3.

Jego skład opiera się na pozytywnych cechach mleka krowiego, takich jak obecność w nim wapnia,  istotnego budulca kości. Niestety mleko krowie zawiera stosunkowo wysoką zawartość białka. Badania wykazały, że małe dzieci spożywają zbyt dużą ilość tego składnika, co wiąże się z podwyższonym ryzykiem wystąpienia nadwagi. Dlatego też zawartość białka w mleku JUNIOR jest zredukowana do odpowiedniego poziomu.

Eksperci ds. żywienia zgadzają się, że mleko JUNIOR dla dzieci 1-3 lata, o zbilansowanym składzie, może przyczynić się do właściwego zaopatrzenia organizmu małego dziecka w składniki odżywcze.

 

Mleko HiPP COMBIOTIK®

dla dzieci już po 1.roku życia z witaminą D, która ułatwia wchłanianie wapnia