Mleko mamy zawiera prebiotyki i probiotyki. Nie bez powodu!

Poszukujesz najbardziej odpowiedniego mleka dla swojego dziecka? Zastanawiasz jakie mleko będzie dla niego najlepsze, co jest ważne, czym się kierować przy podejmowaniu decyzji? To zrozumiałe - bo chcesz wybrać właściwie.

Idealnym mlekiem dla dziecka jest pokarm mamy. To cud natury – zawiera on wszystko, czego dziecko potrzebuje do prawidłowego rozwoju. Każdy pojedynczy składnik w nim zawarty znajduje się tam nie bez powodu.

Jeszcze nie tak dawno powszechnie sądzono, że mleko mamy jest sterylne. Tymczasem najnowsze badania naukowców potwierdzają, że w pokarmie kobiecym znajdują się żywe kultury bakterii, które wywierają bardzo korzystny wpływ na organizm dziecka. Te pożyteczne bakterie (np. z rodzaju Lactobacillus) określa się mianem PROBIOTYKÓW. Wraz z mlekiem matki zasiedlają one jelita, przyczyniając się do rozwoju zdrowej mikroflory jelitowej. To bardzo ważne, ponieważ stan jelit wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Im bardziej naukowcy poznają znaczenie mikroflory jelitowej dla zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia, tym bardziej docenia się rolę tych pożytecznych bakterii. Ponad 70 % komórek odpornościowych znajduje się właśnie w jelitach. PROBIOTYKI tworzą barierę ochroną, zwalczają chorobotwórcze szkodliwe bakterie, jak również wspierają i regulują trawienie.

Aby PROBIOTYKI  były silne i mogły się mnożyć potrzebują pożywienia - PREBIOTYKÓW, specyficznego rodzaju węglowodanów. Oczywiście prebiotyki występują w mleku matki, bo jest to pokarm pod każdym względem kompletnym. Wszystkie składniki mleka mamy w tym PROBIOTYKI I PREBIOTYKI doskonale się uzupełniają, aby Twoje dziecko dobrze się odżywiało i zdrowo rosło.

HiPP już od ponad 50 lat prowadzi badania nad mlekiem matki. W trosce o najmłodszych nasi eksperci starają się zbliżyć do najlepszego dostępnego w naturze wzorca – kobiecego pokarmu. Dlatego nasze mleko HiPP 2 COMBIOTIK® zawiera:

A dodatkowo – co nie jest oczywiste w przypadku mleka modyfikowanego – jest w najwyższej jakości BIO.

Co zawiera mleko mamy?
Co zawiera mleko mamy?.