Menu

Karmienie piersią

Jak pobudzić laktację?

Jak pobudzić laktację?

Domowe sposoby na wspomaganie laktacji mogą być pomocne, jednak nie warto polegać wyłącznie na nich. Absolutną koniecznością jest bowiem prawidłowe odżywiania i regularne nawadnianie organizmu...

Rozwój mózgu niemowlęcia

Wzrost i rozwój mózgu w 1. roku życia

W jaki sposób można korzystnie wpłynąć na rozwój mózgu dziecka w kluczowym pierwszym roku życia?  Przeczytaj...

Jak długo karmić piersią?

Jak długo karmić piersią?

Wytyczne WHO dotyczące optymalnego czasu przystawiania dziecka do piersi są istotne, ale mają charakter wyłącznie orientacyjny...

Na czym polega dieta mamy karmiacej?

Na czym polega dieta mamy karmiącej?

Odżywianie kobiety w czasie laktacji odgrywa ważną rolę zarówno dla niej, jak i dla dziecka...

Wzdęcia u noworodka

Wzdęcia u noworodka

Wzdęcia to jedna z najczęstszych dolegliwości, jakie przytrafiają się noworodkom. Mimo iż nie jest ona groźna, sprawia maluchom ból i znacznie obniża komfort jedzenia. Co jest przyczyną nieprzyjemnych wzdęć i jak im zapobiec?

Karmienie piersią w ciąży

Karmienie piersią w ciąży

Często można spotkać się z opinią, że przystawianie dziecka do piersi w ciąży jest niebezpieczne dla maluszka rozwijającego się w łonie matki. Tymczasem...

Ważna wskazówka:

Karmienie piersią jest najlepsze dla Twojego dziecka, gdyż mleko matki dostarcza dziecku wszystkich ważnych substancji odżywczych. Ponadto karmienie piersią jest najtańszym sposobem żywienia niemowląt, stanowi dobrą ochronę przed infekcjami oraz alergią, jak również sprzyja umocnieniu więzi między matką a dzieckiem.
Firma HiPP jest przekonana o zaletach - zarówno dla mamy jak i dziecka - wynikających z karmienia piersią i popiera całkowicie karmienie piersią zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).
W zakładce Karmienie piersią możesz dowiedzieć się więcej o zaletach karmienia piersią. W tej zakładce znajdziesz również praktyczne wideoporady, na których zobaczysz, jak prawidłowo przystawiać dziecko do piersi i będziesz mogła zapoznać się z innymi przydatnymi wskazówkami dotyczącymi karmienia. Zachęcamy do regularnego odwiedzania naszej strony – znajdziesz tam również informacje o wszystkich produktach HiPP oraz przydatne wskazówki dotyczące żywienia dziecka na każdym etapie rozwoju.

Częste przystawianie dziecka do piersi od pierwszych chwil życia wspomaga laktację, a zbilansowana dieta podczas ciąży i w okresie karmienia dodatkowo sprzyja temu procesowi. Kiedy podejmiesz decyzję o zaprzestaniu karmienia piersią lub o podawaniu mleka dla niemowląt równolegle z karmieniem piersią, powinnaś być świadoma, że ilość Twojego mleka zacznie się zmniejszać. Po zaprzestaniu karmienia piersią bardzo ciężko jest do niego powrócić.

Porozmawiaj ze swoim pediatrą lub położną, jeśli zamierzasz karmić dziecko mlekiem dla niemowląt. Podczas przygotowywania mleka przestrzegaj wszystkich zaleceń oraz wskazówek znajdujących się na opakowaniu, gdyż niewłaściwie przygotowane mleko może zaszkodzić zdrowiu Twojego dziecka.

Pobierz bezpłatną aplikację HiPP dla dzieci
Pobierz