Menu

Zasady przygotowania mleka

zasady przygotowania mleka

Jaką temperaturę powinna mieć woda, aby mogło się w niej rozpuścić mleko w proszku?

Pamiętaj, aby nie zalewać mleka w proszku wrzącą wodą – w ten sposób niszczone są cenne witaminy i naturalne kultury bakterii kwasu mlekowego.

Użyj przegotowanej wody, której temperatura wynosi ok. 40 ºC - 50 ºC - w takiej temperaturze mleko dla niemowląt HiPP najlepiej się rozpuszcza. Aby uzyskać tę optymalną temperaturę, wstaw naczynie ze świeżo przegotowaną wodą na ok. kilka minut do większego naczynia napełnionego zimną wodą.

Jak stwierdzę, czy mleko ma odpowiednią temperaturę do podania dziecku?

Możesz to sprawdzić, wykonując próbę na własnej skórze - kilka kropli mleka wylej na nadgarstek. Jeśli poczujesz przyjemne ciepło - to znaczy, że temperatura jest prawidłowa.

Czy mogę przygotować mleko w kuchence mikrofalowej?

Jeśli postępujesz zgodnie ze sposobem przygotowania podanym na opakowaniu, podgrzewanie mleka w kuchence mikrofalowej nie jest konieczne. Posiłek przygotowany ściśle według instrukcji na etykiecie ma już temperaturę odpowiednią do podania dziecku.

Czy mogę podgrzewać raz przygotowany pokarm?

Ze względów higienicznych gotowy pokarm powinien być podany bezpośrednio po przygotowaniu. Jeśli Twój maluszek nie był w stanie wypić całej porcji od razu, przygotuj później nową porcję mleka.

Jak długo może stać mleko po przygotowaniu?

Mleko powinno być podane dziecku bezpośrednio po przygotowaniu. Jeśli dziecko w ogóle nie zaczęło spożywać mleka, tzn. mleko nie miało kontaktu z ustami dziecka, można mleko wykorzystać w ciągu najbliższych 45 minut (temperatura pokojowa - do 25 stopni). Nie można mleka przechowywać w podgrzewaczu. W nocy - aby ułatwić przygotowanie mleka - w podgrzewaczu można przechować wodę, do której później należy dosypać proszek mleczny - zgodnie z przepisem zamieszczonym na etykiecie.

Przechowywanie

Zawartość opakowania należy zużyć w ciągu 3 tygodni po otwarciu. Aluminiowy woreczek zapewnia optymalne zachowanie świeżości i aromatu. Mleko przechowuj w suchym, chłodnym miejscu (w temperaturze pokojowej), z daleka od produktów o intensywnym, ostrym zapachu. Do przechowywania mleka doskonale nadaje się specjalnie przeznaczony do tego, praktyczny pojemnik HiPP.

Masz więcej pytań?

Eksperci z Serwisu dla Rodziców HiPP chętnie na nie odpowiedzą:
tel.: 22 853-44-44 (od poniedziałku do piątku, godz. 9.30-16.30);
formularz kontaktowy

 

Eksperci udzielają odpowiedzi także na forum w Klubie mojego Maluszka:zarejestruj się!

Pobierz bezpłatną aplikację HiPP dla dzieci
Pobierz