Menu

Mleko specjalistyczne

specjalistyczne mleko dla niemowląt

Dla jakich dzieci przeznaczone jest mleko specjalistyczne HiPP Comfort Combiotik®?

W początkowych miesiącach życia jelita niemowlęcia są jeszcze bardzo wrażliwe, dlatego maluszki często cierpią na dolegliwości żołądkowo-jelitowe, takie jak wzdęcia, kolki czy zaparcia. Zazwyczaj da się je opanować – staraj się być blisko swojego dziecka, masować mu brzuszek i dbać o spokojny przebieg dnia. Po karmieniu odczekaj też chwilkę, aż dziecku się odbije.

Nieprzyjemne objawy często ustępują samoistnie. Jeśli Twoje dziecko cierpi na zaparcia, a Ty stosujesz mleko modyfikowane, zwracaj uwagę na prawidłowe dozowanie.

Kiedy u Twojego maluszka wielokrotnie występują dolegliwości trawienne, którym towarzyszy intensywny płacz, ulgę może przynieść zastosowanie mleka specjalistycznego. Mleko HiPP Comfort Combiotik® ma specjalna recepturę, dzięki czemu łagodzi wzdęcia, kolki i zaparcia. Dzięki wyjątkowej kompozycji składników mleko to ma właściwości rozluźniające stolec i regulujące trawienie.

Mleko HiPP Comfort Combiotik® zawiera zhydrolizowane białko i dlatego jest odpowiednie również w profilaktyce alergii.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy podanie mleka HiPP Comfort Combiotik® jest zasadne w przypadku Twojego dziecka, skonsultuj się z pediatrą. Mleko specjalistyczne należy stosować tylko pod nadzorem lekarskim.

Czy mogę łączyć podawanie mleka specjalistycznego i zwykłego?

Zasadniczo łączenie specjalistycznego i zwykłego mleka HiPP jest możliwe. Jednak zawsze jest to kwestią indywidualną – o tym, czy takie postępowanie jest w danym przypadku zasadne, decyduje lekarz, który odpowiednio Ci doradzi.

Masz więcej pytań?

Eksperci z Serwisu dla Rodziców HiPP chętnie na nie odpowiedzą:
tel.: 22 853-44-44 (od poniedziałku do piątku, godz. 9.30-16.30);
formularz kontaktowy

 

Eksperci udzielają odpowiedzi także na forum w Klubie mojego Maluszka:zarejestruj się!

Pobierz bezpłatną aplikację HiPP dla dzieci
Pobierz