Opakowania przyjazne dla środowiska

Ochrona środowiska jest dla nas priorytetem, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby do niezbędnego minimum zredukować ilość materiału wykorzystywanego do produkcji opakowań.

Opakowania zewnętrzne tworzone są wyłącznie z materiałów  pochodzących z recyklingu oraz zawierających włókna pierwotne.  

Opakowania jednorazowe kontra opakowania wielokrotnego użytku

Kontrola przeprowadzona przez Instytut Ekologiczny we Freiburgu dowiodła, iż jednorazowe słoiczki stosowane  przez HiPP są bardziej przyjazne dla środowiska niż opakowania wielokrotnego użytku.

Stosowanie opakowań wielokrotnego użytku jest korzystne tylko  w przypadku znormalizowanych szklanych pojemników – tak, jak ma to miejsce w produkcji napojów. W takiej sytuacji możliwe jest zapewnienie krótkich dróg transportów powrotnych. Stworzenie przyjaznego dla środowiska  systemu wielokrotnego użytku, który ograniczałby się do przetwarzania słoiczków przeznaczonych na żywność dla dzieci, nie jest obecnie możliwe. Na podstawie wyników badań dostarczonych przez Instytut Ekologiczny  we Freiburgu HiPP zoptymalizował system opakowań jednorazowych - w ciągu ostatnich lat waga słoiczka została zmniejszona o 15%.

Certyfikat FSC i papier ekologiczny

Dla produktów mających bezpośredni kontakt z żywnością, takich jak torebeczki herbaty, używamy wyłącznie opakowań wykonanych  z pierwotnych włókien drzewnych, certyfikowanych przez  Forest Stewardship Council (FSC).  Dzięki temu mamy pewność, iż pozostałości ewentualnych zanieczyszczeń, takie jak np. resztki olejów mineralnych z farb znajdujących się na opakowaniach, nie zanieczyszczą żywności.  Do produkcji większości opakowań używamy wyłącznie farb bez olejów mineralnych. Przykładem tego są opakowania mleka, do stworzenia których zostały użyte farby na bazie olejów roślinnych.