Zagęszczanie mleka modyfikowanego

Wszystko o rozszerzaniu diety i żywieniu w pierwszym roku życia
PoletkaMamaKubusia
czw 17.05.2018, 02:39
Awatar użytkownika
Zagęszczanie mleka modyfikowanego
Mój synek 22 maja skończy 4 miesiące i od tego czasu chciałabym mu rozszerzyć dietę. Pierwszą chce podać marchewkę. Mam nadzieję się dobrze zareaguje 😉 Zauważyłam się bardzo się przygląda jak ja coś przy nim jem (pewnie sobie myśli Mamo daj mi wkoncu porządne jedzenie a nie tylko mleko i mleko 😜).
od kilku osób słyszałam że przy rozszerzaniu diety dziecka zagęszcza się mleko modyfikowane np kleikiem albo kaszką? czy to prawda??
Klub mojego Maluszka
pn 21.05.2018, 11:31
Awatar użytkownika
Re: Zagęszczanie mleka modyfikowanego
PoletkaMamaKubusia, w tej sytuacji możesz również skonsultować się z naszą ekspert ds. żywienia, która na forum eksperckim udziela porad w kwestii podawania mleka modyfikowanego dzieciom: http://bit.ly/ForumHiPP_Mleko_modyfikowane. Zachęcamy do kontaktu 🙂
AlliceInWonderland
wt 17.07.2018, 23:57
Awatar użytkownika
Re: Zagęszczanie mleka modyfikowanego
Jeśli dajesz gotową kaszkę, to popatrz na skład: najczęściej jest w nim mleko modyfikowane. Takie "zagęszczanie mleka" można wprowadzić jeśli np. dziecko nie najada się porcją mleka na noc, wówczas bardziej treściwy pokarm powinien przynieść spokojny sen.
Nasza córeczka ma 6 miesięcy i rozszerzamy dietę powolutku - na początku BARDZO POWOLI. Karmiłam piersią jak dotychczas a oprócz tego podawałam dwie/trzy łyżeczki na spróbowanie. Teraz mała zjada obiadek i nie muszę już jej dokarmiać.
blank898
pn 27.08.2018, 21:27
Awatar użytkownika
Re: Zagęszczanie mleka modyfikowanego
Nie widzę problemów z zagęszczaniem kaszką, tylko proponuje też patrzeć na skład, bo niektórzy producenci "wzbogacają" kaszki o różne składniki, nie zawsze pożądane.
Posty: 4 • Strona 1 z 1