rozszerzanie diety

Wszystko o rozszerzaniu diety i żywieniu w pierwszym roku życia
majka22
śr 27.12.2017, 14:50
Awatar użytkownika
rozszerzanie diety
Witam.Kiedy i od jakich posiłków zaczą rozszerzać diete maluszkowi??
mamagumki
śr 7.02.2018, 18:22
Awatar użytkownika
Re: rozszerzanie diety
Ogólnie jest tak,że przez pierwsze sześć miesięcy dziecko powinno być na mleku matki (nie wiem jak to jest z mlekiem modyfikowanym). Jak wiadomo życie jest jakie jest i czasami maluszkowi to nie wystarczy. U mnie córka przybierała za mało na wadze pomimo tego, że była regularnie karmiona sześć razy w ciągu dnia piersią. Wizyta u lekarza - rozszerzanie diety. Tak, właśnie. Miała wtedy niepełne 5 miesięcy - no trudno się mówi.
Pierwszy dylemat - słoiczki czy warzywa kupione ? Jak i co?
Pediatra powiedziała,że skoro wypadło to w okresie zimowym to może lepiej skorzystać ze słoiczków bo jednak warzywa w marketach są jakie są. I tutaj drodzy rodzice ! Każdy ma na ten temat swoje zdanie - czy słoiczki są złe czy nie - szanujmy się wzajemnie oraz nasze opinie.
Zaczęliśmy od pojedynczych warzyw w słoiczkach - marchew, dynia, brokuły. Każde przez kilka dni żeby sprawdzić czy coś się nie dzieje - alergie itp. Dostawała raz dziennie przed piersią parę łyżeczek i o dziwo szybko jej się spodobało, wcinała aż miło.
Zostało jej to do dzisiaj. Obecnie ma skończone 7 miesięcy już jesteśmy na bardziej skomplikowanych słoiczkach - przybiera dobrze, wciąż jest na piersi, szczęśliwa i zadowolona.
Zasada taka - przejdź się do pediatry, zobacz czy wszystko z dzidziusiem w porządku. Jeżeli przybiera dobrze zostań na tym czym karmisz teraz - pierś albo mleko modyfikowane. Jeżeli jednak pediatra zaleci rozszerzenie diety - działaj ! :)
Posty: 2 • Strona 1 z 1