Zupki i obiadki

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

pn 04. 11. 2019, 12:32
Awatar użytkownika
Zupki i obiadki
Witam. Zaczęłam podawac córce zupki hipp ponieważ jej bardzo zasmakowały. Od kilku dni dość mocno ja obsypalo ( córka ma uczulenie na białka mleka krowiego ) a zawsze czytam skład żywności jaka jej podaje. Przeglądnęłam etykiety słoiczków jakie mam w domu i nigdzie nie pisze żeby zawierało cokolwiek pochodzenia krowiego jednak na Waszej stronie znalazłam w opisie w jednej z zupek info „ bez dodatków składników pochodzenia mlecznego „ w innych nie pisze nic lub pisze ze w składzie zawiera np śmietanę. Jak to rozumieć ?
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
pn 04. 11. 2019, 17:18
Awatar użytkownika
Zupki i obiadki
Dzień dobry,

Jeśli produkt zawiera śmietanę, to znaczy, że jest źródłem mleka krowiego. Tak samo jeśli zawiera ser. Takich produktów nie należy podawać dzieciom z alergią na mleko krowie.

Jeśli na produkcie jest napisane, że nie zawiera dodatków składników pochodzenia mlecznego" to jest on bezpieczny dla osób z alergią na białka mleka krowiego.

Pozdrawiam.
pn 04. 11. 2019, 20:04
Awatar użytkownika
Zupki i obiadki
Wiem których produktów podawac nie można wiec nie podawałam niczego z bmk. Moje pytanie było na temat słoiczków... dlaczego na etykiecie jednej zupki pisze ze nie zawiera produktów pochodzenia mlecznego (rosołek z kurczaka z kasza manna) a na innych nie mimo ze w składzie również nie ma nic pochodzenia mlecznego?
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
śr 06. 11. 2019, 16:37
Awatar użytkownika
Zupki i obiadki
Dzień dobry,

Obecność mleka i jego pochodnych, jako potencjalnych alergenów musi być na produktach wyraźnie oznakowana, najczęściej poprzez wytłuszczenie czcionki. Może też się zdarzyć, ze produkt zawiera śladowe ilości mleka, wtedy też odpowiednia informacja o tym powinna się znajdować w pobliżu składu produktu. Jeżeli na etykiecie produktu HiPP nie ma żadnej wzmianki o mleku lub produktach mlecznych oznacza to, że nie zawiera on białka mleka krowiego - bez względu czy jest na nim zadanie „nie zawiera składników pochodzenia mlecznego” czy też tego zdania nie ma.

Pozdrawiam.