Witam serdecznie

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

pt 15. 11. 2019, 22:22
Awatar użytkownika
Witam serdecznie
Mam prośbę odnośnie weryfikacji jadłospisu mojej 8 miesięcznej córki.

8:00 - kaszka manna/ płatki ryżowe/ kaszka dla dzieci bez zawartości cukru z owocem ( banan, jabłko, gruszka) na mm - około 150ml

12:00 - obiad - zupka warzywna z mięsem/ ziemniaki z rybą lub gotowy obiadek ze słoiczka 190ml

16:00 - pół startego jabłka + pół banana + 100ml mm lub tylko 150 ml mm

19:30 - 120ml/150ml mm w zależności ile córka zjadła na podwieczorek.

Córka nie je w nocy ale śpi niespokojnie.

Bardzo się niepokoję, a wręcz martwię ponieważ córka nie pije niczego oprócz mm, pieluszki są właściwie suche, do tego doszły zaparcia. Córka ma ogromny apetyt, posiłki zjada jednym tchem, domaga się dokładki i zawsze posiłek kończy się płaczem ( słoiczek gotowego obiadku 190ml to mało...mimo wszystko kończymy na tym i wychodzimy z kuchni). Widzę, że córka zaczeła przybierać na wadze. Wiem, że coś robię źle. Proszę o wskazówki, których ewidentnie potrzebuje.Proszę o pomoc ...
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
pn 18. 11. 2019, 11:51
Awatar użytkownika
Witam serdecznie
Dzień dobry,

Uważam, że warto jest dodać jeden posiłek skracając przerwy pomiędzy posiłkami. Optymalnie warto jeść co około 3 godziny, dłuższa przerwa może powodować tzw. wilczy apetyt - dziecko jest już tak głodne, że je szybko i nie nasyca się przygotowaną porcją bo sygnał o sytości do mózgu dochodzi po około 20 minutach. Duże porcje dłużej się trawią i dziecko może mieć trudności z wypróżnianiem. Warto dodać oczywiście wodę pomiędzy posiłkami. Dziecko powinno wypijać około 500 ml mleka.

Pozdrawiam.
pn 18. 11. 2019, 21:30
Awatar użytkownika
Witam serdecznie
Dziękuję bardzo. Serdecznie pozdrawiam.