Weryfikacja jadłospisu 27 tygodniowego dziecka

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Chucky88
pt 15. 11. 2019, 21:19
Awatar użytkownika
Weryfikacja jadłospisu 27 tygodniowego dziecka
Witam,proszę o odpowiedź na kilka nurtujących mnie pytań odnośnie żywienia mojego 27 tygodniowego synka oraz weryfikację poprawności jego jadłospisu od którego zacznę. Pierwszy posiłek(około 5-6) 150ml mleka Hipp 2. Drugi posiłek (około 8-9) 150ml mleka Hipp. Trzeci posiłek (około 11-12) 150 ml mleka. Czwarty posiłek (około 14-15) Danie obiadowe ze słoiczka 190g (różnorodne dopasowane do wieku) + 60g owoców. Piąty posiłek (około 17) kaszka bezmleczna hipp z owocami (ok.90g owoców). Szósty posiłek (około 19) kaszka mleczno zbożowa.Między posiłkami dopajam wodą. Chciałabym zacząć podawać synkowi produkty mleczne typu jogurt z owocami bądź twarożek z owocami hipp,tylko zastanawiam się który z obecnie podawanych posiłków zastąpić którymś z tych produktów oraz w jakiej ilości je podać(słoiczek owoce&jogurt ma 190g-czy mogę podać cały?)oraz jak często?Takie samo pytanie mam odnośnie produktu owoce&zboża w słoiczku-czy mogę podać cały w ramach jednego z posiłków?
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
pn 18. 11. 2019, 11:02
Awatar użytkownika
Weryfikacja jadłospisu 27 tygodniowego dziecka
Dzień dobry,

Ogólnie obecny jadłospis dziecka jest prawidłowy. Można jednak już dodawać nowe posiłki uzupełniające. Ważne, aby od teraz posiłki mleczne były podawane w ilości około 3 porcji dziennie (licząc mleko modyfikowane, jogurt naturalny czy twarożek).

Może Pani zacząć podawać jogurty czy właśnie ser twarogowy, ale zdecydowanie gdy podajemy coś pierwszy raz powinna to być niewielka porcja. Może to być produkt HiPP typu Owoce&Jogurt https://hipp.pl/zywienie-0-1/produkty/owoce/owoce-jogurt/ pod warunkiem, że tylko jeden składnik danego produktu jest nowy np. Morele z jogurtem, morele powinny być już wcześniej próbowane, jeśli nie, to proponuję podawać oddzielnie morele, jogurt itd.

W ten sposób, jeśli wystąpi na coś reakcja alergiczna będzie Pani pewna co to było.

Początkowe ilości nowych produktów to 2-4 łyżeczki, jeśli nie będzie reakcji alergicznej to następnego dnia można już podać większe ilości.

Owoce&Zboża również może Pani podawać albo jako zamiennik jednej kaszki albo jako zamiennik jednej porcji mleka, ale pamiętając o tym, aby w ciągu dnia były 3 porcje produktów mlecznych, tak jak napisała powyżej.

Pozdrawiam.