w jaki sposób rozszerzyć dietę 4 miesiecznego dziecka

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

majlena20
czw 15. 11. 2018, 13:27
Awatar użytkownika
w jaki sposób rozszerzyć dietę 4 miesiecznego dziecka
Witam, moja córka ma sończone 5 miesięcy, karmiona jest od prawie 2 miesięcy wyłącznie MM.Od 2 tygodni powoli rozszerzam dietę - zaczełam od warzyw (marchewka,następnie ziemniak, dynia, pasternak później marchewka z ziemniakiem, z dynią itd.) po tygodniu wprowadziłam kleik kukurydziano-ryżowy( raz dziennie wieczorem). Teraz chcę wprowadzić owoce. I teraz pytanie czy owoce które będę wprowadzała podawać codziennie? czy co kilka dni wprowadzać nowy owoc? np 2 dni warzywo później owoc i znów warzywo? po jakim czasie można wprowadzic warzywa na obiad i owoce na deser jednego dnia? czy po owocach dopiero wprowadzić kaszki? o jakiej porze najlepiej podawać kaszki?
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
pn 19. 11. 2018, 20:21
Awatar użytkownika
w jaki sposób rozszerzyć dietę 4 miesiecznego dziecka
Dzień dobry, po wprowadzeniu warzyw i kleiku można łączyć te dwie grupy produktów w jeden posiłek, jednak dopiero po wprowadzeniu mięska będzie on zastępował posiłek mleczny. Tak samo jest z owocami. Wprowadzamy je powoli, nigdy 2 produkty nowe jednego dnia (niezależnie czy to owoce czy warzywa). Podając odrobinę owocków nie traktujemy ich jeszcze jako pełnowartościowy posiłek. Można tego samego dnia podawać warzywa i owoce. Owoce razem z kaszką mleczną będą już mogły zastąpić posiłek w postaci mleka.

Pora kaszek nie ma znaczenia, jednak nowości lepiej podawać rano, wówczas mamy więcej czasu na obserwację dziecka.

Pozdrawiam.