Rozszerzanie diety 4-miesięcznego dziecka z dużym apetytem

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Daga112233
sob 09. 11. 2019, 21:29
Awatar użytkownika
Rozszerzanie diety 4-miesięcznego dziecka z dużym apetytem
Witam.

Bardzo proszę o pomoc, bo zupełnie nie mam pojęcia jak zabrać się do podawania synkowi nowych posiłków. Synek za kilka dni kończy 4 miesiące i chciałabym powoli wprowadzać mu nowe smaki obiadki, deserki, kaszki. Mój skarb ma apetyt jak wilk, od miesiąca je porcję mleka modyfikowanego przeznaczoną dla 4-miesięcznych niemowląt według informacji na pudełku 180ml wody - 200ml porcja (jemy Hipp Anti-Reflux), bo mniejszą porcją się nie najadał i zaraz po jedzeniu płakał. Od mniej więcej tygodnia widzę, że ta porcja też już mu nie wystarcza, bo po każdym jedzeniu się denerwuje, jest marudny i szuka butelki. Przez cały dzień zjada 5 takich samych porcji 200ml. Bardzo proszę mi zaproponować jakiś plan żywienia dla takiego małego wilczka :)
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
wt 12. 11. 2019, 21:00
Awatar użytkownika
Rozszerzanie diety 4-miesięcznego dziecka z dużym apetytem
Dzień dobry, początkowe rozszerzanie diety polega na podawaniu pojedynczych warzyw. Podajemy np. ugotowanego ziemniaczka w ilości 2-3 łyżeczek jednego dnia, kolejnego jeśli nie wystąpi reakcja alergiczna znów to samo. Po kilku dniach do ziemniaczka można dołączyć inne warzywo lub podać je oddzielnie, również w podobnej ilości. W ten sposób powoli rozszerzamy dietę o warzywa, stopniowo zwiększając także porcję - trwa to zazwyczaj kilka tygodni. Po zaakceptowaniu warzyw można dziecku podać owoce i kaszki. W ten sam sposób co warzywa. Zawsze podajemy tylko jeden nowy produkt dziennie. Do pierwszego roku życia mleko jest podstawą diety. Jeśli dziecku nie starcza porcja mleka jaka jest polecana na opakowaniu, można ją zwiększyć.

Warto poczytać o rozszerzaniu diety więcej https://hipp.pl/zywienie-0-1/poradnik/rozszerzanie-diety-praktyczne-porady/w-jaki-sposob-nalezy-rozszerzac-diete-niemowlecia/

Pozdrawiam.
Daga112233
wt 12. 11. 2019, 22:19
Awatar użytkownika
Rozszerzanie diety 4-miesięcznego dziecka z dużym apetytem
Na opakowaniu Hipp Anti-Reflux porcja, którą podaję jest już ostatnią w tabelce. Czy mogę

w takim razie zwiększyć ją na własną rękę o 30ml tak jak zwiększało się zgodnie z tabelką? Czyli 210ml wody, jedna miarka mleka więcej i wyjdzie porcja 230?
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
śr 13. 11. 2019, 17:30
Awatar użytkownika
Rozszerzanie diety 4-miesięcznego dziecka z dużym apetytem
Dzień dobry, tak może Pani. Jeśli dziecko wymaga większych porcji posiłku to można podać nieco więcej mleka.

Pozdrawiam.