Odstawienie od piersi i niechęć do mleka mm

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

siwa8717
pn 25. 06. 2018, 22:48
Awatar użytkownika
Odstawienie od piersi i niechęć do mleka mm
Witam.

Syn ma obecnie 14 miesiecy i odstawiamy się od piersi.Obecnie zostało mi tylko nocne karmienie o godz 20 ale te karmienie do tygodnia zostanie wyeliminowane. Probuje synowi podać wieczorem bądź rano mleko mm ale od razu buzię zamyka, pokazuje że nie chce.Próbowałam już 5 razy mu podać mm i ta sama reakcja. Proszę mi napisać czy mleko mm jest w tym wieku wymagane? Czym mogę mleko mm czyms zastąpić? Boję się że jak zakończę karmienie to syn otrzyma mniej witamin bo mleko matki przecież jest zdrowe ale z drugiej strony syn już jest duży no i wracam do pracy za miesiąc.
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
wt 26. 06. 2018, 16:09
Awatar użytkownika
Odstawienie od piersi i niechęć do mleka mm
Dzień dobry, karmieniem mlekiem modyfikowanym nie jest konieczne po pierwszym roku życia, pod warunkiem, że dieta będzie zawierała 3 porcje produktów mlecznych. Porcja mleka tj.: 1/2 szklanki jogurtu lub 2 łyżeczki twarożku lub 1 szklanka mleka.

Pozdrawiam.
siwa8717
sob 30. 06. 2018, 15:06
Awatar użytkownika
Odstawienie od piersi i niechęć do mleka mm
Rozumiem że 3 porcje mleczne syn ma otrzymać w ciągu dnia?
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
wt 03. 07. 2018, 12:47
Awatar użytkownika
Odstawienie od piersi i niechęć do mleka mm
Tak, w ciągu dnia.

Pozdrawiam.