Niechęć do pokarmów stałych

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

MamaaMiaa
sob 11. 01. 2020, 20:11
Awatar użytkownika
Niechęć do pokarmów stałych
Witam Serdecznie , mamy problem ponieważ nasza 9 miesięczna córka nie chce nic jeść oprócz mleka z piersi , od 6 miesiąca zaczęliśmy rozszerzać jej dietę Ale z marnym skutkiem próbowałam już chyba wszystkiego i nic . Podawałam jej różnego rodzaju papki , słoiczki, warzywa , owoce , jogurt naturalny , kaszki , próbowaliśmy metody Blw Ale wszystko kończy się tak samo :( jak tylko weźmie coś do buzi ma odruch wymiotny , raz nawet zwymiotowała . Pediatra na wizycie po 6 miesiącu powiedział nam żeby nie zmuszać ja i że za miesiąc przyjdzie jej apetyt i będzie jadła Ale ona ma już 9 miesięcy i nie chce kompletnie nic jeść , martwię się że jak skończy mi się laktacja to ona będzie głodna już nie wiem co mam robić . Martwię sie ... Proszę o poradę ;)
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
pn 13. 01. 2020, 20:52
Awatar użytkownika
Niechęć do pokarmów stałych
Dzień dobry, polecam udać się do specjalisty, ale niekoniecznie pediatry, tylko do ortolaryngologa lub laryngologa. Być może jest to problem z połykaniem pokarmu lub inny problem związany z budową jamy ustnej czy przełyku.

Pozdrawiam.