kiedy rozszerzyć dietę?

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

NoIcoTuWpisacJakWszystkoZajete
wt 12. 11. 2019, 14:14
Awatar użytkownika
kiedy rozszerzyć dietę?
Jeśli córeczka urodziła się przez planowane cesarskie cięcie 2 tygodnie przed terminem, jest karmiona mlekiem modyfikowanym, to dietę rozszerzyć w 17 tygodniu, czy 2 tygodnie później?
Kamileczka1993
wt 12. 11. 2019, 14:57
Awatar użytkownika
kiedy rozszerzyć dietę?
Szczerze kochana to idz za instynktem :) ja u mojej córeczki zaczęłam tak w 18 tygodniu (karmie piersia), zaczęłam od dwóch łyżeczek marchewki, następnego dnia znowu dwie, później ziemniaczka tez dwie łyżeczki, tak stopniowo patrzyłam jaka reakcja będzie, czy ja nie wysypie i wgl.. potem stopniowo kaszki, teraz ma 26 tygodni i góruje jej warzywka mieszam te które już są sprawdzone osobno i wcina ;) musisz przetestować ;) jak to mówią pierwsze dziecko to taki królik doświadczalny nie wiesz co i jak i robisz metoda prób i błędów ;) powodzenia ;)
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
wt 12. 11. 2019, 21:03
Awatar użytkownika
kiedy rozszerzyć dietę?
Dzień dobry, zgadzam się z przedmówczynią. Od siebie dodam, że nie trzeba się spieszyć z rozszerzaniem diety. W pierwszym roku życia, a co najmniej przez pierwsze 6 miesięcy mleko to podstawa diety. Posiłki uzupełniające są dopełnieniem. Dietę można zacząć rozszerzać od 17 tygodnia życia, ale nie trzeba, nawet poleca się nieco później, także spokojnie może Pani poczekać jeszcze 2 tygodnie. Dodatkowo ważne, aby dziecko stabilnie siedziało z podparciem - to jest podstawa.

Pozdrawiam.