jadlospis dziecka 8 m niepijącego mm

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

sylwiaoliwier
śr 19. 09. 2018, 20:42
Awatar użytkownika
jadlospis dziecka 8 m niepijącego mm
witam mój syn nie chce pic mleka sztucznego, od kilku dni odstawiłam go od piersi w dzien, z piersi pije 2 razy w nocy. Obecnie jego jadłospis wyglada tak: syn niechce jesc obiadow gotowanych przez mnie ani kaszek. Porcje są małe ale jak widac czeste.

6 g kaszka Sinlac bo tylko taka toleruje, zadnych innych niechce jesc

8 g desrek( owoce ze sloiczka)

10g obiadek ze sloika ( np delikatne jarzynki)

11-12:30 drzemka

12:30 -13; 30 obiadek ze słoika ( cos z miesem)około poł małego sloiczka

15;30 starte jabluszko lub banan

17;30 -18 drzemka

18g obiadek lub kasza sinlac

20 obiadek

22 obiadek lub kasza sinlac



w miedzy czasie podjada chrupki Flipsy okolo 3-4 sztuki na dzien. Mam pytanie czy cos brakuje w jego jadlospisie> czy po odstawieniu od piersi bede musiała mu podac jakmis produkt mlekozastepczy?

Dodam , ze mimo Syn ma wage prawidłowo. Nie ma jeszcze zabków.
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
czw 20. 09. 2018, 19:02
Awatar użytkownika
jadlospis dziecka 8 m niepijącego mm
Dzień dobry, warto pamiętać, że do ukończenia pierwszego roku życia dziecka mleko jest podstawą. Posiłki uzupełniające mają za zadanie wzbogacać dietę w składniki odżywcze i uczyć dziecko nowych smaków. Posiłki mleczne powinny być podawane 3 razy dziennie (oprócz karmienia piersią, które się odbywa na żądanie, tylko w nocy - w Państwa przypadku) w postaci mleka modyfikowanego, jogurtów naturalnych czy serków twarogowych. Poza tym posiłki uzupełniające najlepiej podawać 2-3 razy dziennie. Przerwy pomiędzy posiłkami powinny zaostrzyć apetyt dziecka. Ważne również jest to, aby chrupki kukurydziane podawać raczej do posiłku (na po skończonym obiadku) niż pomiędzy nimi, ponieważ to dodatkowo zaburza apetyt.

Pozdrawiam.
sylwiaoliwier
pt 21. 09. 2018, 20:36
Awatar użytkownika
jadlospis dziecka 8 m niepijącego mm
Dziekuje za odpowiedz. Nie bardzo tylko rozmumiem, czyli jak syn nie pije mm to w nocy powinnam podawac mu jogurt lub serek? Czy takie produkty nie powinny byc podawane po 1roku? zawierają przecież mleko krowie?
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
pn 24. 09. 2018, 14:40
Awatar użytkownika
jadlospis dziecka 8 m niepijącego mm
Dzień dobry,

Karmienie piersią odbywa się na żądanie w związku z tym może Pani swobodnie karmić w nocy.

Samo mleko krowie należy podawać po pierwszym roku życia, natomiast jogurt naturalny czy serek twarogowy można wprowadzać wcześniej.

Pozdrawiam.