Jadłospis 7m dziecka

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Karo223
pn 13. 01. 2020, 22:22
Awatar użytkownika
Jadłospis 7m dziecka
Witam serdecznie,

Córeczka właśnie rozpoczęła 7 miesięcy. Dietę rozszerzamy od ok dwóch miesięcy - idzie nam to ciężko i wolno, ale jednak małymi kroczkami do przodu (przez pierwsze tygodnie zaciskala usta lub odmawiała po 1 lyżeczce, lepiej smakują jej też słoiczki niż mojej roboty). Mała je dość małe porcje obiadków (40ml), do których dodaje łyżeczkę lub dwie manny gotowanej na wodzie. Na podwieczorek je parę łyżeczek musu owocowego, a teraz wreszcie przełamała się do kaszki jaglanej, ale też kilka łyżeczek.

Wszystkie 3 posiłki dodatkowe (kaszka, obiadek, owoc) uzupełniam mlekiem (łącznie ok 800ml na dobę).

Czy powinnam dodawać do obiadkow jajko lub olej/ masło?

Jeśli chodzi o kaszki - czy mam podawać dalej bezglutenową w formie posiłku, a mannę w niewielkiej ilości do obiadku, czy mogę stosować je lub jeszcze inne kasze zamiennie jako posiłki? Pytanie dotyczy przede wszystkim glutenu - jeśli dziecko nie ma reakcji alergicznych itp to czy mogę normalnie stosować, czy jednak lepiej w ograniczonej ilości?

Będę wdzięczna za wszelkie rady :) .
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
wt 14. 01. 2020, 18:08
Awatar użytkownika
Jadłospis 7m dziecka
Dzień dobry,

Gluten podajemy tak jak inne produkty, czyli stopniowo wprowadzamy do diety. Jeśli po kilku podaniach widzimy, że dziecko nie ma żadnych reakcji alergicznych, to jak najbardziej można podawać je praktycznie codziennie i w większych ilościach. Można zacząć wprowadzać inne, kolejne produkty zbożowe glutenowe, pamiętając, żeby nowości zawsze wprowadzać pojedynczo i w małych ilościach.

Dopóki posiłki nie będą większe należy tak jak Pani to robi, podawać mleko.

Jeśli obiadek jest ze słoiczka to nie ma konieczności dodawać oleju czy masła, do domowych obiadków tak. Jajko można podawać zamiennie z mięsem czy rybą.

Pozdrawiam.