jadłospis 7/8 miesięcznego dziecka

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Ernesta93
ndz 12. 08. 2018, 18:24
Awatar użytkownika
jadłospis 7/8 miesięcznego dziecka
Witam. Moja córeczka kilka dni kończy 7 miesięcy. Od 6 miesiąca karmimy się już mm. Chciałam zapytać o jej dzienny jadłospis, czy coś poprawić czy może jest w porządku.

6:00 pobudka i 200 ml mm ( zazwyczaj wypija cała butelkę)

9:00 kaszka na mleku z owocem ( daje 3 miarki mm+ 100ml wody + 2 łyżki stołowe kaszki i

do tego ok. 30g owocu ze słoiczka) mała nie chce jeść kaszki bez mleka

12:00 obiadek ok 125g (gotuje sama, sa to obiadki juz z mięskiem/ rybką)

14:30-15:00 deserek owoce ( słoiczek 125g)

17:00-17:30 mleko 200 ml

20:00- 20:30 mleko 200 ml



Po tym ostatnim mleczku mała idzie spać i przesypia całą noc. w ciągu dnia mała dostaje wodę do picia. czasem wypije więcej czasem mniej.



Czy takie menu jest w porządku czy może coś zmienić.

Chciałabym podawać małej już może jogurt dla niemowląt w ramach urozmaicenia diety, czy może jeszcze poczekać?

Chciałam zapytać o podawanie jajka . Ile go podać? i czy od razu całe czy może tak jak kiedyś 1/2 żółtka co 2 dzień.

I jeszcze kwestia glutenu jak go wprowadzać. Czy zmieniło sie coś w tej kwestii. Czytałam różne artykuły i są różne wersje.

Przy starszym dziecku wprowadzałam stopniowo ale teraz krąży wiele różnych informacji i sama już nie wiem jak sie do tego odnieść.



Dziękuję za poradę i pozdrawiam.
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
pn 13. 08. 2018, 13:24
Awatar użytkownika
jadłospis 7/8 miesięcznego dziecka
Dzień dobry,

Gluten należy wprowadzać stopniowo, tak jak każdy nowy produkt - oznacza to, że można podawać od razu kaszkę glutenową (mała ilość na początku 3-4 łyżeczki) na mleku modyfikowanym, z owocami, które były już wprowadzone wcześniej. Jeśli po kilku dniach nie będzie żadnych negatywnych reakcji, wówczas można już podawać całą porcję takiej kaszki.



Obecny jadłospis jest prawidłowy. Proszę pamietać, że w/po 7 miesiącu życia powinny być 3 posiłki mleczne w ciągu dnia. Pozostałe 2-3 posiłki są to posiłku uzupełniające. Obecnie córka zjada 6 posiłków w ciągu dnia, w związku z tym proponuję, aby na razie 3 z nich było to płynne mleko.

Jogurt jak najbardziej może Pani powolutku wprowadzać, ale nie jako 4 posiłek uzupełniający tylko np. w ramach deserku.



Jajko można podawać w całości tzn. żółtko z białkiem, w ilości około 1/2 sztuki na dzień, ale zastępujemy nim mięsko lub ryby.



Pozdrawiam.
Ernesta93
pt 17. 08. 2018, 06:56
Awatar użytkownika
jadłospis 7/8 miesięcznego dziecka
Dziękuję bardzo za odpowiedz. Pozdrawiam serdecznie