II śniadanie i podwieczorek

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

eda17
śr 01. 08. 2018, 21:49
Awatar użytkownika
II śniadanie i podwieczorek
Mój synek ma prawie 11 m-cy. Zazwyczaj menu wygląda tak:

O 5:00 budzi się na mm (wypija bardxo różnie, od 60 ml do 150 ml i śpi jeszcze godzinkę lub półtorej)

O 8:00 zjada kaszkę ze 150 ml mm (różne rodzaje) z pokruszonym biszkoptem

11:00 deserek (mały sloiczek owoców + kilka lyzeczek jogurtu naturalnego)

14:00 obiadek (sloiczek 190g)

17:00 zazwyczaj maly sloiczek jabłko+marchew albo jogurcik dla niemowląt

19:00, 19:30 kaszka inna niż rano ze 150 ml mm.

Nie mam pomysłu co mogę podawać mu na II śniadanie i podwieczorek? Próbowałam podać starter jabłko lub banana ale zjadł tylko odrobine, za to ze słoiczka zjada wszystko
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
pn 06. 08. 2018, 19:41
Awatar użytkownika
II śniadanie i podwieczorek
Dzień dobry,

Warto pilnować, aby w ciągu dnia dziecko dostawało około 3 porcje mleka lub jego zamienników - kaszkę mleczną, jogurt czy twarożek. Kaszka i jogurt może być połączona z owocami (biszkopty zazwyczaj mają dodany cukier, w związku z tym należy je ograniczać), natomiast twarożek warto łączyć z warzywami. Warzywa powinny być dodawane do kilku posiłków w ciągu dnia. Dobrym pomysłem jest podawanie na jeden posiłek zupki, a na kolejny drugiego dania, w ten sposób mamy już 2 posiłki z warzywami. Na podwieczorek lub kolację natomiast można podać kawałek chlebka, do tego warzywa i serek lub jajko.

Można także korzystać z gotowych propozycji HiPP https://hipp.pl/zywienie-0-1/produkty/musli/musli/ lub https://hipp.pl/zywienie-0-1/produkty/owoce/domowe-pysznosci/

Pozdrawiam.