Grysik

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

czw 21. 11. 2019, 14:41
Awatar użytkownika
Grysik
Witam, mój synek często budzi się w nocy na jedzenie z płaczem, od kiedy mogę podać grysik
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
pn 25. 11. 2019, 11:01
Awatar użytkownika
Grysik
Dzień dobry, dzieci do pierwszego roku życia, a czasem nawet dłużej budzą się w nocy na jedzenie. Czasem wystarczy dziecko uspokoić, zmienić pieluchę, natomiast jeśli to nie pomaga wówczas należy je nakarmić. Podawanie grysiku przed snem często mija się z celem tzn. wcale nie powoduje, że dziecko nie budzi się w nocy.

Dodatkowo przez pierwsze 4 miesiące życia dziecko je często nieregularnie i dużo, po tym czasie zazwyczaj jesteśmy w stanie przewidzieć kiedy i ile zje, o ile nie dzieje się nic nadzwyczajnego.

Kaszki, grysiki podajemy najlepiej już po rozszerzeniu diety o warzywa. Dietę można zacząć rozszerzać od 17 tygodnia życia, jednak jednocześnie zaleca się wyłączne karmienie piersią bądź mlekiem modyfikowanym, jeśli karmienie piersią jest niemożliwe, przez pierwsze pół roku życia dziecka.

Pozdrawiam.
śr 27. 11. 2019, 16:35
Awatar użytkownika
Grysik
Synek ma skończone 23 tyg

Podaje powoli warzywa, kaszki i właśnie nie wiem kiedy ten frysik. Bezpieczniej będzie chyba po skończeniu 6 miesięcy no nie?

A mogę taki grysik zrobić na kupym zwykłym mleku a nie modyfikowNym
śr 27. 11. 2019, 16:37
Awatar użytkownika
Grysik
Jedna znsjoma kupowala zwykle mleko laciate i podawala od 5 mies życia ale ja mam obawy czy można takie mleko
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
czw 28. 11. 2019, 11:14
Awatar użytkownika
Grysik
Dzień dobry,

Mleka krowiego nie można dziecku podawać przed pierwszym rokiem życia. Można tylko w formie np. do ciasta na naleśniki itp. Można też po 6 miesiącu podawać jogurt naturalny czy twarożek (na początku w bardzo niewielkich ilościach), ale pełne mleko krowie - nie.

Skoro podaje Pani inne kaszki, to również grysik może Pani zacząć wprowadzać, ale robiony na wodzie lub na mleku modyfikowanym.

Pozdrawiam.
pn 09. 12. 2019, 11:57
Awatar użytkownika
Grysik
A po jakim czasie mogę podawać grysik na mleku modyfikowany?

Jak będzie miał skończone 6 miesięcy to mogę?
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
wt 10. 12. 2019, 13:06
Awatar użytkownika
Grysik
Dzień dobry,

Grysik na mleku modyfikowanym może Pani podawać już teraz. Jeśli jednak karmi Pani piersią można przygotować grysik na wodzie, po czym dodać swoje mleko.

Pozdrawiam.
śr 11. 12. 2019, 14:17
Awatar użytkownika
Grysik
Karmię mlekiem modyfikowanym.

Syn 18 grudnia skończy 6 miesięcy.

A proszę jeszcze mi powiedzieć jakie są rodzaje grysiku bo jestem zielona w tych sprawach.

Mama mówiła że nam gotowala na mleku kasze manna a jak to robić z mlekiem modyfikowanym, i gdzie najlepiej kupić taki grysik( czyli kaszę manna)

Dziękuję za odpowiedźi

Pozdrawiam

Iwona
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
czw 12. 12. 2019, 14:25
Awatar użytkownika
Grysik
Dzień dobry,

Może Pani kupić zwykłą kaszę manną lub kaszę manna ekologiczną. Należy ugotować ją na wodzie po czym dodać mleko w proszku rozrobione w małej ilości wody.

Pozdrawiam.
pt 13. 12. 2019, 07:24
Awatar użytkownika
Grysik
A ile takiej kaszy można podać dziecku?

A to mleko to jak w mniejszej ilości wody?

Ja podaję bebiko i na 30 ml wody daje 1 miarke mleka.