Dodajanie

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Emilka01022018
pt 03. 08. 2018, 07:18
Awatar użytkownika
Dodajanie
Witam, moja córka jest w 7 miesiącu życia, pije mm z HiPP ,dostaje obiadek i deserek. Wiem, że najlepszym rozwiązaniem jest dopajanie dziecka wodą, niestety moja córka jej nie toleruje. Herbatek z kopru włoskiego HiPP rowniez nie wypija. Od kilku dni znalazłam rozwiązanie i gotuje jej kompocik z jabłka lub jabłko- gruszka. Takie kompociki bardzo jej smakują. Czy jest to dobre rozwiązanie? Ile ml powinna wypijać w ciągu dnia? Czy powinna te płyny uzupełniające pić z kubka niekapka? Niestety również nie może się do niego przekonać , podejrzewam że przyczyną jest zbyt szeroki ustnik, na razie kompocik pije z butelki ale zastanawiam się nad inna alternatywą podawania? Pozdrawiam
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
pn 06. 08. 2018, 20:07
Awatar użytkownika
Dodajanie
Dzień dobry,

Od początku najlepiej podawać dziecku do picia wodę. Nawet gdy dziecko nie chce na początku jej pić (co jest naturalne, bo woda jest neutralna w smaku), to konsekwentnie należy je do niej przyzwyczajać. Można uatrakcyjniać ten proces poprzez podawanie wody w atrakcyjnych kubeczkach typu niekapki, ze słomką czy doidy lub zwykłe kolorowe kubeczki.

Takie napoje jak kompot (bez cukru) można podawać w ilości nie większej niż około 150 ml dziennie, najlepiej jako cześć posiłku np. drugiego śniadania.

Trzymam kciuki i pozdrawiam.