Cukrzyca ciazowa

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

AnnaStoj
ndz 09. 09. 2018, 20:48
Awatar użytkownika
Cukrzyca ciazowa
Witam

Jestem w 27 tygodniu ciazy i wykryto niestety cukrzycę ciążowa   bardzo boję się o siebie i o maluszka spotkanie z diabetologiem dopiero za 3 tygodnie. Nie wiem jaka dietę stosować żeby Nam nie zaszkodzić   pomocy!
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
pn 10. 09. 2018, 12:15
Awatar użytkownika
Cukrzyca ciazowa
Dzień dobry,

Dieta w cukrzycy ciążowej powinna być przede wszystkim pozbawiona produktów wysoko-przetworzonych tzn.: słodyczy, ciast, ciasteczek, smakowych jogurtów, serków, parówek, przetworzonego mięsa (kiełbas, salami, kabanosów, itp), słodzonych płatków śniadaniowych, granoli i gotowych musli, wód smakowych, soków, napojów i nektarów.

Warto wyeliminować cukier dodany (także z herbaty).

Ważne jest, aby pomiędzy posiłkami (powinny być spożywane w miarę równych odstępach czasu np. co 3-4 godziny) nic nie jeść i nie pić, co ma KALORIE. Kalorii nie ma woda, herbaty bez cukru i czarna kawa. Wszystko inne będzie powodowało wyrzut glukozy we krwi.

Jedząc owoce, należy je ograniczyć do około 300 g dziennie i zawsze łączyć je z produktami dostarczającymi biała lub tłuszczów np. jogurtem naturalnym czy orzechami.

Ważne jest dostosowanie kaloryczności diety do realnego zapotrzebowania.

Warto skonsultować się także z dietetykiem w celu ułożenia diety.

Pozdrawiam.
wt 13. 08. 2019, 13:06
Awatar użytkownika
Cukrzyca ciazowa
Leczenie cukrzycy ciążowej to przede wszystkim regularne badanie cukrów oraz dieta i samokontrola.

https://cukrzyca.pl/cukrzyca-ciazowa/leczenie-cukrzycy-ciazowej/

Jest to całkowicie do opanowania. Trzymam kciuki za wszystkie mamy!

Ja to mam już za sobą, dobre cukry prawie całą ciążę :)))
Natalii
czw 03. 02. 2022, 08:57
Awatar użytkownika
Cukrzyca ciazowa
Wejdź na stronę szpitala na karowej, tam gdzieś jest rozpisana dieta. Na str mamyginekolog też są przykładowe jadłospisy. W ogóle dużo jest w internecie przykładowych jadłospisów. Najważniejsze to jeść małe porcje i często, co ok 3h. Zrezygnować z cukrów, słodkich napojów, białej mąki, pić dużo wody z cytryna
Dobrze jest rownież wspomagać się ziołami na regulację poziomu cukru

Od siebie polecam tę mieszankę.