7, 5 miesiąca żywienie

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

KajaWiki
czw 07. 11. 2019, 16:04
Awatar użytkownika
7, 5 miesiąca żywienie
Witam moja mała ma 7, 5 miesiąca. Rano je pierś kkolo 10 też pierś, później słoiczek zupki ale zblendowanej bo nie chce innych, koło 15 pierś i koło 18 musy albo owoce . Ok 19:30 popija pierś i idzie spać do około 4 rano. Wydaje się że nie jest niejadkiem ale waży dopiero 6200g. Czy to normalne? Pediatra mówi ze mało ale nic nie każe z tym robić tylko wpychac jej jedzenie a już nie mam kiedy. Butelki nie chce. Martwię sie. Starsza córka zawsze przybierają dobrze. Co mam zrobić? Czy iść do jakiegoś specjalisty czy ta waga wcale tak mała nie jest?

:(
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
wt 12. 11. 2019, 10:48
Awatar użytkownika
7, 5 miesiąca żywienie
Dzień dobry, wygląda na to, że córka je posiłki dosyć regularnie. Głównym składnikiem diety jest mleko (i bardzo dobrze), dostaje 2 posiłki uzupełniające. Można mus owocowy podać w formie z kaszą zbożową lub np. https://hipp.pl/zywienie-0-1/produkty/owoce/owoce-zboza/ Zupkę warzywną należy też wzbogacać o dodatek mięsa/jaj/ryby oraz zbóż. Proszę również pamiętać o dodatku niewielkiej ilości tłuszczu np. oleju rzepakowego.

Czy córka nie dojada, trudno mi powiedzieć, ciężko też jest orzec czy je odpowiednie porcje - jeśli regularnie przybiera na wadze i wzroście, a lekarz pediatra nie widzi, aby coś niepokojącego działo się w kwestii zdrowia, to myślę, że nie ma się czym martwić. Niemniej jednak jeśli się Pani niepokoi to oczywiście można udać się do innego specjalisty.

Warto także przez conajmniej tydzień notować dokładnie co i ile córka je (w miarę możliwości) oraz o jakich porach. Takie zapiski pomogą też Pani być może odkryć jakieś nieprawidłowości w diecie.

Pozdrawiam.