5.5mca rozszerzanie diety, prosze o porade.

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Agatagy19
ndz 12. 01. 2020, 11:16
Awatar użytkownika
5.5mca rozszerzanie diety, prosze o porade.
Dzien dobry,



Bardzo prosze o porade czy taki schemat zywienia 5.5 miesiecznego dziecka jest poprawny. Im wiecej czytam na forum tym wiekszy mam metlik w glowie.



2-3 w nocy 180ml mm



8 rano 150ml mm z dodatkiem ok 4 luznych miarek od mleka kaszki jaglanej z ryzem i kukurydza hipp



11-12 - 150ml mm



13 - pol sloiczka (125gr) warzywek hipp (marchew z ziemniakami, dynia, zupka jarzynowa itp)



15-16 - o ile drzemka sie nie przeciąganie 150ml mm



Ok 18 - 150ml mm



Ok 21- 180ml mm



Jestesmy na etapie rozszerzania, maly chetnie je kaszke i warzywka. Nie wiem w ktorym momencie mozna mu podac owoce, probowalam miedzy sniadaniami ale niebardzo chce. A popoludniu nie wiem czy jest wskazane podawanie owocow. Co jeszcze moge mu podac zeby diete urozmaicic? Jestesmy na hipp combiotic 1 niebawem przejdziemy na hipp 2.



Pozdrawiam
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
pn 13. 01. 2020, 20:59
Awatar użytkownika
5.5mca rozszerzanie diety, prosze o porade.
Dzień dobry, u każdego rozszerzanie diety może wyglądać nieco inaczej, dlatego może mieć Pani mieszane uczucia czytając forum :) Jednak zasady ogólne są takie same. Dietę można zacząć rozszerzać już od 17 tygodnia życia. W miarę upływu czasu podajemy coraz więcej nowych pokarmów i coraz większe porcje, aż zaczną one zastępować mleko. Uważam, że może Pani podawać owoce. Może Pani je dodać np. do kaszki na początek. Kaszki, płatki zbożowe, warzywa i owoce to odpowiednie pokarmy dla dziecka w tym wieku. Kolejne produkty to mięsko, ryby, jaja.

Pozdrawiam.