Synek 10 miesięcy nie chce gryźć

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

monikanob
śr 20. 09. 2023, 14:01
Awatar użytkownika
Synek 10 miesięcy nie chce gryźć
Witam,
Mój synek skończył 10 m-cy. Waży 11 kg. Karmie go głównie posilkami ze słoiczków. Nasz jadlospis wyglada następująco:
Godz 5-6.210 ml mleka modyfikowanego
Godz 8. Kaszka owocowa z musem owocowym
Godz 10. Jogurt 100g
Godz 12. Deserek ze sloiczka 160 g
Godz 14. Obiadek 190 g
Godz 16. Mus owocowo-warzywny 100 g
Godz 18.30. Kaszka mleczna 190 g.
Między posiłkami woda. Mój problem polega na tym, ze na obiadek moj syn nie zje zadnego sloiczka, ktory jest przeznaczony dla dzieci w jego wieku. Akceptuje te dla wieku 4 m-cy. Początkowo gdy dawalam mu obiadki dla 8 m-cy wymiotowal tym jedzeniem. Pediatra kazala dalej go tak karmic i nie przejmowac się wymiotami. Teraz moje dziecko nie wymiotuje. Trzyma jedzenie w ustach po czym zaraz wypluwa. I tak jest codziennie. Probowalam podawac synowi wlasne zupki. Sytuacja taka sama.
Co ciekawe gdy maz zjada obiad synek podchodzi do niego mąż podaje na widelcu odrobinke ziemniakow i synek to palaszuje. Podobnie jest z owocami. Dodam ze synek ma 4 zęby.
Co mam zrobić? Chce go posłać do żłobka, ale nie wiem czy w tej sytuacji to ma sens
Doradca ds. Żywienia Izabela Wójcik
pn 25. 09. 2023, 13:43
Awatar użytkownika
Synek 10 miesięcy nie chce gryźć
Dzień dobry, proszę podawać produkty, które synek chętnie gryzie, np.: ziemniaczek czy inne lekko gotowane warzywa, mogą to być także przekąski typu Wafelki jabłkowe HiPP. Dziecko jest teraz na ważnym etapie swojego rozwoju - nabywania umiejętności gryzienia i warto stymulować ten proces. Jeśli chodzi o słoiczki to można spróbować mieszać dania z wyższym zaleceniem, zawierające cząstki - z daniami o gładkiej konsystencji po 5 miesiącu. W proporcji, którą dziecko jest w stanie zaakceptować. Ponadto proponuje zredukować posiłki o 1-2 w ciągu dnia, na rzecz większych posiłków i dłuższych przerw miedzy posiłkami. Proszę pamiętać, że do końca 1. roku życia mleko i posiłki mleczne to nadal podstawą jadłospisu. Ilość owoców w diecie dziecka powinna wynosić ok 150 g. Pozdrawiam