Sok po 4 miesiącu na nadawanie.

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

daria14100
czw 21. 12. 2023, 13:13
Awatar użytkownika
Sok po 4 miesiącu na nadawanie.
Mam taką sytuację. Dziecko 4 miesięczne miało problemy trochę z zaparciami no i wody za bardzo nie chciało pić, potem dawałam mu herbatkę z Hippa taką w saszetkach no i też nie chce w ogóle jej pić. Przed wczoraj dałam troszeczkę traktowanego jabłka i sobie zjadł. Mimo to jakoś się załatwiło. Wczoraj próbowaliśmy przed mlekiem modyfikowanym (w tym momencie karmię) i tam była marchewka z jabłkiem w pojemniku wzięliśmy do spróbowania po 4 miesiącu no i nie bardzo mu smakowało to przestaliśmy dawac, ale dałam mu rozcieńczonego soku z hippa ze śliwką i gruszką i nie wiem czy Dobrze zaczęłam z tego co wiem trochę sok jest słodki chociaż normalnie się załatwił dzisiaj lecz chciałam czy nawet będę próbować mu dawać takie rozszczanie diety po 5 miesiącu spróbować lecz czy będzie warzywa chciał normalnie jeść wiem, że powinno najpierw marchewkę, brokuła, żeby jadło warzywa. Czy taka przerwa może później normalnie zacząć wprowadzać taką dietę?
Doradca ds. Żywienia Izabela Wójcik
pt 29. 12. 2023, 14:02
Awatar użytkownika
Sok po 4 miesiącu na nadawanie.
Dzień dobry, zawsze istnieje ryzyko, że jeśli zaczniemy rozszerzanie diety od soczku owocowego ( co ma pewne uzasadnienie przy zaparciach), dziecko nie będzie chciało później mniej słodkich warzyw. Natomiast podawanie soku marchwiowego z kolei nie ma sensu przy zaparciach. Dlatego zachęcam do tylko sporadycznego podawania soku, natomiast stopniowego wprowadzania warzyw np dyni (Pierwsza Dyni HiPP), brokuła, ziemniaków itp. Konsekwentnie zachęcamy maluszka do jedzenia warzyw, jednak nigdy nie zmuszamy. Pozdrawiam
Ropucha88
śr 03. 01. 2024, 09:58
Awatar użytkownika
Sok po 4 miesiącu na nadawanie.
Mój synek ma 6mcy. Przy rozszerzaniu diety też ma problem z zaparciami. I też nie chcial nic pić. Ani wody ani soczków ani herbatek. NIC. W akcie desperacji postanowiłam herbatkę (akurat mialam herbatke z dzikiej rozy i czerwonych owoców Hippa) podgrzać mu w podgrzewaczu. Do takiej temp.jak mm-przyjemnie ciepłe. I zaczął pić! Na raz potrafi 90ml wypić. Spróbuj. Oprócz tego polecam surowe starte jabłko. Synkowi konsystencja nie pasowała więc mieszałam mu z kaszką i dolewałam odrobinę wody żeby było luźniejsze. Pomagało. Pozdrawiam!
Ropucha88
śr 03. 01. 2024, 10:02
Awatar użytkownika
Sok po 4 miesiącu na nadawanie.
Dodam jeszcze,że teraz rozwadniam mu ta herbatke najczęściej w proporcji pół na pół. Np.50ml wody i 50ml herbatki. Pije bez problemu tylko musi być ciepła. Także herbatki dostaje tak naprawdę małe ilości
aliciaaa
pt 05. 01. 2024, 11:03
Awatar użytkownika
Sok po 4 miesiącu na nadawanie.
Najlepiej dawać dziecku w tym wieku tylko wodę! za wcześnie na soki.