Przepajanie

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Ewcia830
pn 02. 10. 2023, 11:24
Awatar użytkownika
Przepajanie
Dzień Dobry
Moja trzy miesięczna córeczka budzi się tylko raz na karmienie w nocy..jest karmiona mlekiem modyfikowanym... słyszałam że na tym etapie niemowlęta przesypiają większość nocy i że nie powinnam już jej karmić w nocy tylko przepajać. Czy to prawda że nie powinnam jej już karmić w nocy tylko podawać wodę? Niestety nie chętnie ją piję...na różnych forach przeczytałam że mogę wodę osłodzić miodem żeby jej lepiej smakowała? Czy to prawda?
Doradca ds. Żywienia Izabela Wójcik
wt 03. 10. 2023, 15:31
Awatar użytkownika
Przepajanie
Dzień dobry, niektóre dzieci w tym wieku potrafią przespać dłuższą część nocy, ale nie oznacza to, że już żadne dziecko w wieku 3 miesięcy nie potrzebuje nocnego posiłku. Jeśli córeczka się budzi na posiłek, można podać jej mleko. Gdyby pobudki były zbyt częste, wtedy można spróbować podać samą wodę, jednak zdecydowanie odradzam dosładzanie jej miodem czy innym dodatkiem. Pozdrawiamy
maluszekk2022
wt 03. 10. 2023, 17:32
Awatar użytkownika
Przepajanie
Synek ma 15miesięcy i budzi się w nocy na mleko wody nie chce