Nadmierne ulewanie

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Jak urozmaicić dietę po 1. urodzinach?

Na te pytania i wiele innych chętnie odpowie współpracujący z nami ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online

Aleksandra Kilen-Zasieczna

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Oli569
śr 24. 05. 2023, 19:21
Awatar użytkownika
Nadmierne ulewanie
U mojej córki od samego początku mam problem z nadmiernym ulewaniem. Mała potrafi nawet godzinę po jedzeniu ulewać. Przebieram ją z 10 razy dziennie (aktualnie ma 4 miesiące) Co można zrobić aby trochę to zmniejszyć? Pediatra nam polecił Bebilon nutrition zagęszczacz do mleka. Czy powoli można już jakoś rozszerzać dietę? Jeśli tak to co najlepiej podawać ?
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
czw 25. 05. 2023, 12:55
Awatar użytkownika
Nadmierne ulewanie
Dzień dobry,
Najlepiej stosować się do zaleceń pediatry, który konsultował dziecko. Oprócz tego może Pani stosować takie sposoby, jak noszenie dziecka na rękach po posiłku do chwili, aż mu się nie odbije i nawet dłużej około 10-5 minut (co prawdopodobnie Pani robi). Dodatkowo warto pilnować, aby dziecko nie piło łapczywie i nie połykało przy tym nadmiernie powietrza (czasem wystarczy zmienić smoczek w butelce). Jeżeli chodzi o rozszerzanie diety, to zaczynamy nie wcześniej niż w 5 miesiącu życia, ale najlepiej od 6 miesiąca i zaczynamy stopniowo. Poleca się od warzyw. Wiele cennych wskazówek znajdzie Pani na naszej stronie https://hipp.pl/zywienie-0-1/rozszerzanie-diety
Pozdrawiam.