Kaszka przez butelkę - strona 2

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Doradca ds. Żywienia Izabela Wójcik
śr 14. 02. 2024, 10:24
Awatar użytkownika
Kaszka przez butelkę
Dzień dobry, tu wiele porad mamy udzieliły sobie nawzajem. Proponujemy podawanie kaszki łyżeczka jako posiłek stały. Jak najszybciej staramy się odzwyczajać dziecko od posiłków nocnych, zwłaszcza po 1. roku życia. Jak najszybciej uczymy dziecko do korzystania z kubeczka - oczywiście nie w nocy. jeśli tylko możemy przemywamy ząbki dziecka. Dziecko może pic wodę bez ograniczeń. Ilość dodatkowych płynów zależy od ilości i konsystencji pozostałych posiłków. Jeśli dziecko pije mleko modyfikowane i je np soczyste owoce, może się zdarzyć, że nie będzie w ogóle chciało pic dodatkowo wody. Pozdrawiam