Dieta 7,5 msc dziecka przy problemie z KP i brak akceptacji MM

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

beasie
sob 23. 09. 2023, 16:23
Awatar użytkownika
Dieta 7,5 msc dziecka przy problemie z KP i brak akceptacji MM
Moje dziecko karmiłam od urodzenia wyłącznie piersią, bo dziecko nie chciało jeść z butelki. Próbowaliśmy podawać wiele butelek. Syn nie chciał pić z żadnej. Próbowaliśmy podać mu w butelce moje mleko po odciągnięciu i różne mleka modyfikowane. Wszystkie próby zakończone niepowodzeniem. Dziecko od urodzenia nie akceptuje też smoczka.

Obecnie dziecko ma 7,5 msc. Dietę rozszerzyliśmy i podajemy codziennie dwa posiłki HIPP: słoiczek na obiad z mięsem lub rybą i słoiczek owoce ze zbożem. Dziecko chętnie zjada te posiłki w ilości około 180g. Do tego dotychczas kilkukrotnie dostawiałam dziecko do piersi.

Niestety widzę, że mam mało mleka w piersiach. Syn denerwuje się podczas ssania i gorzej przybiera na wadze. Jestem zmuszona zmienić jego dietę.

Niestety nie wiemy co robić i czym zastąpić KP? Mleka modyfikowanego syn nie będzie chciał pić. Próbowaliśmy podawać mu też wodę z kubeczka niekapka i z bidonu ze słomką dla dzieci, ale wypluwa wodę. Ważne jest dla mnie, żeby w diecie miał odpowiednią ilość płynów i żeby nie był odwodniony.
Doradca ds. Żywienia Izabela Wójcik
pn 25. 09. 2023, 13:52
Awatar użytkownika
Dieta 7,5 msc dziecka przy problemie z KP i brak akceptacji MM
Dzień dobry, na tym etapie proszę wprowadzić kaszkę mleczną lub bezmleczną i kontynuować wciąż karmienie piersią. Jednak im dziecko je więcej posiłków stałych wprowadzenie napojów (najlepiej wody) staje się niezbędne. Może uda się je podawać łyżeczką? Pozdrawiam