Ciąża, karmienie synka 8 miesięcy.

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Nealia
pn 05. 02. 2024, 11:23
Awatar użytkownika
Ciąża, karmienie synka 8 miesięcy.
Witam,
Z góry przepraszam, jeśli wybrałam zły dział.
Właśnie dowiedziałam się że jestem w ciąży. Jest nieplanowana, moje dziecko ma skończone 8 miesięcy.
Dla synka odciągam mleko laktatorem. Od jakiegoś czasu jest to mniej i mniej mleka. Więc pije tylko 100 ml rano i 100 ml wieczorem. Do tego je śniadanie, obiad i kolacje. Probowałam dawać mu mleko sztuczne ale wymiotuje po nim. Mieszkam w Niemczech, lekarz mówi, że to za wcześnie na testy na alergie. Jedyna porada którą dostałam to żeby ciągle próbować. Ale bardzo ciężko na to patrzyć! Myślę, że wymiotuje ponieważ nie lubi go w smaku. Prowałam rożnych marek przez ostatnie 8 miesięcy ale albo nie chce pić albo pije po czym wymiotuje. Dodam, że robi to też po kaszce bez owoców (z owocami bardzo lubi), i po obiadku ze szpinakiem. Tutaj kaszki robi się na mleku krowim, są również słoiczki hipp kaszka na mleku od 5 miesiąca, więc bardzo wątpliwe, że to alergia. Nie wiem co mam teraz zrobić, jeśli przez ciąże będę miała coraz mniej mleka a on sztucznego nie wypije? Mleko które ma teraz jest z olejem z alg i smaluje lepiej. Inne są z olejem rybnym i ich wcale nie tknie. Proszę o porade.
Anton na 8 miesięcy i 1 tydzień, waży prawie 8 kg.
Doradca ds. Żywienia Izabela Wójcik
śr 14. 02. 2024, 10:01
Awatar użytkownika
Ciąża, karmienie synka 8 miesięcy.
Dzień dobry, proponuję w pierwszej kolejności zapytać położną w zakładce ciąża (to samo forum), czy może Pani nadal karmić piersią. Jeżeli utrzymanie karmienia piersią byłoby zbyt trudne może Pani podawać produkty z jogurtem, kaszki mleczne z owocami ( skoro takie dziecko akceptuje) i - tak jak radził lekarz - zachęcać, ponawiać próby do podawanie mleka następnego. Pozdrawiam