Zez u dziecka

Wszystko o rozwoju w drugim i trzecim roku życia
Kamka8709
śr 18.10.2017, 19:40
Awatar użytkownika
Zez u dziecka
Witam,
U mojej corki stwierdzono zeza rozbieznego kat 12 stopni, brak.widzenia obuocznego, wade wzroku +2,25 w obu oczkach. Po konsultacji w klinice okulistycznej w lublinie zostala skierowana na operacje zeza. Termin mamy wyznaczony na styczeń. Chcialabym sie dowiedziec jak wyglada taka operacja, jak dlugo sie lezy w szpitalu po takiej operacji. Jesli sa tu mamy ktorych dzieci mialy juz taka operacje prosze o opinie z gory dziekuje I Pozdrawiam
iwi
sob 21.10.2017, 13:09
Awatar użytkownika
Re: Zez u dziecka
cześć, mam koleżankę, której córeczka też miała jakieś operacje związane z zezem. Dowiem się w poniedziałek co to dokładnie było i dam ci znać :)
Kamka8709
ndz 22.10.2017, 14:45
Awatar użytkownika
Dziekuje bardzo bede wdzieczna za informacje gdyz denerwuje.sie.ze.corcia bedzie musiala miec operacje:(
Ppzdrawiam I czekam na.odpowiedz
iwi
pn 23.10.2017, 13:11
Awatar użytkownika
Już wszystko wiem. U koleżanki był mniej poważny problem, gdyż miała mniejszą wadę . Właściwie jej córeczka widziała ale miała obuoczny zez wymagający skorygowania. Miała przeprowadzone dwie operacje - najpierw na jedno, a potem na drugie oko. Obie operacje były w Krakowie w szpitalu św Rafała po nadzorem dr Ewy Wójcik (podobno bardzo dobra) - można operować się tam prywatnie albo na NFZ. Jeżeli chodzi o przygotowanie do operacji to 6 godzin przez operacją nie wolno jeść ani pić, jest też znieczulenie ogólne. Ze szpitala wyszli tego samego dnia. Najtrudniejsze są 2 dni po operacji, gdyż trzeba pilnować, aby dziecko nie pocierało i nie zanieczyściło tego oka, a może próbować, bo podobno czuje "piasek w oku". Potem jest ok. Podobno wszystkie najważniejsze informacje dotyczące przygotowań i przebiegu operacji znajdziesz pod: http://www.gabinetzeza.pl/dla-pacjentow ... d-operacja. Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam.
Kamka8709
pn 23.10.2017, 15:57
Awatar użytkownika
Bardzo dziekuje za informacje, pomogly bo juz cos wiem na temat tego zabiegu. Choc I tak mnie to troche przeraza zwlaszcza ta narkoza. U nas chyba ma byc jeden dzien w.szpitalu znaczy chyba jedna noc my sie operujemy w lublinie, w Klinice okulistycznej na chmielnej, tam tez mialysmy konsultacje. Dziekuje I pozdrawiam.
iwi
śr 8.11.2017, 13:38
Awatar użytkownika
Cześć, Jak tam zabieg. jesteście już po?
Kamka8709
czw 9.11.2017, 17:18
Awatar użytkownika
Witam, zabieg mamy w styczniu dokladnie 8. Takze jeszcze troche wolalabym juz byc po. Troche sie denerwuje ehhh...Pozdrawiam
Kamka8709
czw 9.11.2017, 17:21
Awatar użytkownika
Witam, operacje mamy w styczniu dokladnie 8 takze jeszcze troche. Wolalabym juz byc po troche sie denerwuje ehhh....Pozdrawiam
iwi
pt 10.11.2017, 19:20
Awatar użytkownika
Doskonale rozumiem, bo też się denerwowalam jak mieliśmy zabieg (wycięcie migdałka). Tylko my nie czekaliśmy na zabieg aż tak długo... faktycznie to czekanie jesr najgorsze, zwlaszcze jeżeli chodzi o dzieci. Ale do końca roku czas szybko zleci. Powodzenia !
Kamka8709
ndz 12.11.2017, 14:46
Awatar użytkownika
Witam, dziekuje. Mam nadzieje ze szybko zleci I wszystko dobrze pojdzie. Pozdrawiam
blank898
pn 27.08.2018, 21:11
Awatar użytkownika
Ale czy operacja jest konieczna? Pamiętam, że ja miałam zeza i rozbieżność była większa. Okulistka mówiła, że jeśli do następnej wizyty nic się nie poprawi to będę musiała iść do szpitala, ale zaleciła ćwiczenia polegające na tym, by przyłożyć koniec palca do nosa, patrzeć na niego i oddalać/przybliżać palec tak by wodzić za nim wzrokiem. Mi to pomogło. :)