Nocne karmienie

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Kowalijka
wt 16. 05. 2023, 16:38
Awatar użytkownika
Nocne karmienie
Proszę o poradę synek 8 miesięczny w nocy potrafi cały czas ssać pierś i tylko przy piersi zasypia nie akceptuje smoczka i nie zaśnie bez piersi , w nocy budzi się często i nie wiem czy to są fazy rozwojowe czy co to może być . Kolację ma o 18 ostatnio i dostaje zupkę albo kaszkę i pomimo kolacji musi pierś ssać aż za śnie , oczywiście dodam że synek zdrowy , prawidłowo się rozwija . Tylko najgorzej że nie przesypia nocy , z góry dziękuję za odpowiedź
Położna Aldona Korab
pn 12. 06. 2023, 21:40
Awatar użytkownika
Nocne karmienie
Witam,
Przyczyn takiego zachowania maleństwa może być wiele, np. skok rozwojowy, kiedy to dziecko ma większe zapotrzebowanie na pokarm. Zbyt wczesna pora kolacji i dlatego wybudza się w nocy na pierś. Proponuję opóźnić porę ostatniego posiłku, a po kąpieli tuż przed snem można śmiało podać jeszcze pierś. Pozdrawiam
Margola
pt 09. 02. 2024, 11:20
Awatar użytkownika
Nocne karmienie
Dzień dobry. Ja mam pytanie odnośnie laktacji. Moja córka za chwilę będzie miała 8 miesiąc. Od kilku dni przesypia całą noc i wybudza się do karmienia 1 bądź 2 razy. Co się dzieje z laktacja ? Jeśli zacznie mniej jeść boję się że pokarmu będzie coraz mniej. W dzień ściągam pokarm i jej podaje, a w nocy je z piersi. Co zrobić aby laktacja się utrzymaja? W nocy ściągać pokarm ? Dziękuję za odpowiedź
Margola
pt 09. 02. 2024, 11:20
Awatar użytkownika
Nocne karmienie
Dzień dobry. Ja mam pytanie odnośnie laktacji. Moja córka za chwilę będzie miała 8 miesiąc. Od kilku dni przesypia całą noc i wybudza się do karmienia 1 bądź 2 razy. Co się dzieje z laktacja ? Jeśli zacznie mniej jeść boję się że pokarmu będzie coraz mniej. W dzień ściągam pokarm i jej podaje, a w nocy je z piersi. Co zrobić aby laktacja się utrzymaja? W nocy ściągać pokarm ? Dziękuję za odpowiedź