Od kiedy produkty alergizujące?

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

kalinka97
pt 13. 01. 2023, 10:43
Awatar użytkownika
Od kiedy produkty alergizujące?
Dzień dobry, jestem mamą 6 miesięcznej córeczki. Zaczęliśmy już rozszerzać dietę - na razie ze słoiczkami HIPP. Ale już chciałabym wiedzieć od kiedy mogę zacząć wprowadzać produkty alergizujące jak truskawki czy jajka. Pytam bo całkiem inną opinie mają moi rodzice (radzą aby wprowadzać je najpóźniej jak tylko to możliwe) a inne zdanie mają moje koleżanki karmiące metodą BLW (najwcześniej jak tylko można). Będe wdzieczna za poradę.
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
wt 17. 01. 2023, 13:01
Awatar użytkownika
Od kiedy produkty alergizujące?
Dzień dobry,
Jak najbardziej może Pani stopniowo rozszerzać dietę o pozostałe produkty w tym jajka czy truskawki (o tej porze roku proponuję truskawki mrożone - można np. zrobić z nich mus lub kisiel - będą wtedy przegotowane i na pierwszy raz będą idealne). Są to produkty alergizujące, ale to nie znaczy, że należy opóźniać ich wprowadzanie, tym bardziej, jeśli rodzice nie mają alergii i dziecko do tej pory również nie wykazywało takich reakcji.
Wszystkie nowe produkty wprowadzamy pojedynczo i w małych ilościach, najlepiej w godzinach porannych, aby mieć czas i możliwość obserwacji ewentualnych reakcji. Strach jest najgorszym doradcą, a więc zalecam spokój :)
Pozdrawiam serdecznie.