Jak szybko schudnąć po ciąży?

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

ilona227
wt 17. 01. 2023, 10:48
Awatar użytkownika
Jak szybko schudnąć po ciąży?
Poproszę o porady jak szybko schudnąć po ciąży. Dodam że przytyłam aż 10 kg, a dziecko na już 7 miesięcy. Jak dieta jest najlepsza. Dodam, ze nie karmie piersią wiec nie musze przyjmować wiecej kalorii. Koleżanka radzi aby jeść zupki chińskie przez kilka miesiecy. inna poleca herbalife... aAle czy to jest na pewno zdrowe?
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
wt 17. 01. 2023, 13:05
Awatar użytkownika
Jak szybko schudnąć po ciąży?
Dzień dobry,
Absolutnie odradzam stosowanie takich rozwiązań jak zupki chińskie czy gotowe posiłki w formie koktajli, proszków, suplementów, itp.
Najlepiej zacząć od tego, aby nie podjadać między głównymi posiłkami i nie pić nic, co dostarcza kalorii (czyli miedzy posiłkami proponuję pić wodę, czarną kawę czy herbatę, ale bez dodatku cukru). Najlepiej sprawdza się jedzenie, co około 3-4 godziny. Na początku te 2 porady spowodują, że zaczną spadać pierwsze kilogramy. Skuteczne odchudzanie trwa przynajmniej tyle samo czasu ile trwało przybieranie na masie ciała.
Pozdrawiam serdecznie.
annakawkaa
czw 19. 01. 2023, 11:38
Awatar użytkownika
Jak szybko schudnąć po ciąży?
Ja uważam ze nie ma nic lepszego jak dieta od porządnego trenera i jego zalecenia treningowe , przy diecie ważny jest ruch ruch i jeszcze raz ruch , co z tego ze dietetyk zrobi dietę jak mimo tego ze spadniesz z wagi to i tak ciało nie będzie wyglądało ładnie , trzeba przy diecie się ruszać ćwiczyć .

Jeśli szukacie porad dietetycznych odsyłam na stronę Eujuicers



Znajduje się tutaj dobry poradnik, możecie poczytac sobie tam jakie sa sposoby na zdrowe odżywianie się oraz schudnięcie.
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
pt 20. 01. 2023, 09:38
Awatar użytkownika
Jak szybko schudnąć po ciąży?
Zarówno jedzenie jak i ruch są ważne. Bez aktywności fizycznej mamy mało energii do działania i wówczas mniej się chce robić czegokolwiek. Jednakże to, od czego warto zacząć to od pracy nad swoimi przekonaniami i blokadami na temat odchudzania i diet. Jeżeli nie mamy uporządkowanych przekonań często wprowadzamy dietę i aktywność tylko na chwilę, po czym wracamy do dawnych, znanych i bezpiecznych nawyków - to nie magia - tak działa nasz umysł :)
Pozdrawiam.
annakawkaa
śr 10. 01. 2024, 13:19
Awatar użytkownika
Jak szybko schudnąć po ciąży?
Nie u wszystkich zadziała deficyt kaloryczny, ja np. jestem osobą, u której to totalnie nie działało, dopiero konsultacja z dietetykiem, który spojrzał w badania z krwi, przeprowadził wywiad, poskutkowało tym, że waga ruszyła w odpowiednią stronę lista produktów, których należy unikać i rozpisana dieta pomogły troszkę zrzucić w krótkim czasie, bez głodzenia się. Po prostu czasem chodzi o to, że niektóre produkty nie działaja na nas dobrze, ja mam grupę produktów, które w zmagają nagromadzenie wody w organizmie i powodują problemy z jelitami. Jak deficyt nie zadziała, to polecam dietetyka, jak dla mnie to najlepsza opcja

Wiele osob ceni sobie dietę sokową, aczkolwiek sama nie próbowałam.
aliciaaa
pn 15. 01. 2024, 08:41
Awatar użytkownika
Jak szybko schudnąć po ciąży?
Ćwiczenia, spacery i ograniczenie cukrów. Bądź konsekwentna chociaż przez miesiąc i zobaczysz efekty.
berenika
czw 14. 03. 2024, 13:43
Awatar użytkownika
Jak szybko schudnąć po ciąży?
Ja zaczynalam identycznie pół roku temu. 174cm, 76kg.

Zaczęłam się ruszać (biegać, ćwiczyć silowo) I niestety ale trzymać deficyt. U mnie żadne, utnij słodycze i więcej się ruszaj nie działało bo słodyczy nie lubię, a gubią mnie konkrety. Piję też ziółka Loremvit https://loremvit.pl/produkt/odchudzanie/

No wiec po pół roku, 10kg na minusie, dwa rozmiary ubrań w dół. Chciałabym jeszcze ze 3kg schudnąć i zaczac budować ładne mięśnie.

Jem wszystko, tyle że staram się pilnować jednak deficytu.