Niejadek co zrobić?

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Alicja_N
wt 13. 12. 2022, 12:03
Awatar użytkownika
Niejadek co zrobić?
Dzień dobry, mam duży problem z córeczką. Skończyła niedawno roczek. Od prawie 2 miesięcy nie chce nic jeść Jest tak wybredna ze już nie wiem co przygotowywać. Ostatnio żadne obiadki domowe jej nie smakują Tylko je chleb i czasem zupy ale przecież nie mogę ja karmić samym chlebem. Co pani radzi aby zachęcić ją do jedzenia.
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
wt 13. 12. 2022, 19:14
Awatar użytkownika
Niejadek co zrobić?
Dzień dobry,
Jest wiele sposobów na zachęcenie dziecka do jedzenia, ale nie trzeba tego robić. Najlepiej znaleźć przyczynę braku apetytu. Może być ich kilka: od podjadania pomiędzy posiłkami, picia soków lub innych płynów, które dostarczają kalorii (np. mleka), po zaparcia, alergię, anemię, przeziębienie, wychodzenie ząbków. Proszę kontynuować podawanie regularnych posiłków dziecku, bez zmuszania, zabawiania - niech je tyle ile potrzebuje, dużo płynów w postaci wody. Proszę też obserwować wypróżnianie, zapisywać dokładnie co i ile córka je, czy nie ma innych problemów.
Jeżeli cokolwiek Panią niepokoi należy zgłosić się do pediatry.
Pozdrawiam serdecznie.