10msc dużo mleka mm

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Deer
sob 22. 10. 2022, 09:52
Awatar użytkownika
10msc dużo mleka mm
Witam,

Mój syn ma już prawie 10 msc i nadal ma bardzo duże problemy z jedzeniem. Rozszerzanie diety od 6msc. Sytuacja zgłaszana pediatrze przy okazji szczepień jednak byłam ciągle uspokajania. Syn je mleko mm praktycznie co 3 w ilościach 90/120 ml (nawet w nocy)i nie jestem w stanie tego zmienić. Mamy duże problemy z rozszerzaniem diety praktycznie na wszystko pluje i tak naprawdę jak uda mi się podać mu jakaś zupkę to cud, zje łącznie za cały dzień może jeden mały słoiczek i czasami trochę musu. Nie toleruje żadnych kleikow, kaszek. Rozszerzanie diety zaczynaliśmy blw ładnie brał jedzenie do raczek jednak wszystko wypluwał. Nie toleruje grudek, ale nawet jak coś jest przetarte to raz uda mu się przemycić kilka łyżeczek a raz nie. Już nie wiem do kogo się z tym problemem zwrócić.

Prawdopodobnie będziemy przechodzić próbnie (w porozumieniu z lekarzem) na mleko Bebilon pepti ze względu na podejrzenie uczulenia na białko mleka krowiego. Z tego co czytałam, to przy tym mleku nie będziemy mogli sobie pozwalać na takie ilości jego dziennie. Nie wiem jak oduczyć syna ciągłego jedzenia mleka na rzecz innych rzeczy.
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
pn 07. 11. 2022, 17:13
Awatar użytkownika
10msc dużo mleka mm
Dzień dobry,
Dziękuję za wiadomość. W takiej sytuacji najlepiej udać się do neurologopedy - problemy z jedzeniem mogą być spowodowane kłopotami logopedycznymi.
Pozdrawiam serdecznie.