Ilość posiłków i w jakiej ilości 6-7miesiecy - strona 2

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Natiii888
ndz 09. 10. 2022, 11:13
Awatar użytkownika
Ilość posiłków i w jakiej ilości 6-7miesiecy
Dzień dobry,córka 6 miesięcy. Nie chcę jeść kaszki. Próbuje dodawać do mleka ale nie chcę tego wypić natomiast jak daje z łyżeczki to zje kilka i to wszystko. Czy jest się czym martwić czy ma po prostu ma jeszcze czas? Z głównymi posiłkami też jest problem. Podaje w porze obiadowej słoiczek z zupka bądź coś mięsnego ale też stajemy na kilku łyżeczkach. Nie wiem jak rozplanować jadłospis godzinowo.
Natiii888
ndz 09. 10. 2022, 11:14
Awatar użytkownika
Ilość posiłków i w jakiej ilości 6-7miesiecy
Dzień dobry,córka 6 miesięcy. Nie chcę jeść kaszki. Próbuje dodawać do mleka ale nie chcę tego wypić natomiast jak daje z łyżeczki to zje kilka i to wszystko. Czy jest się czym martwić czy ma po prostu ma jeszcze czas? Z głównymi posiłkami też jest problem. Podaje w porze obiadowej słoiczek z zupka bądź coś mięsnego ale też stajemy na kilku łyżeczkach. Nie wiem jak rozplanować jadłospis godzinowo.
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
pt 14. 10. 2022, 14:50
Awatar użytkownika
Ilość posiłków i w jakiej ilości 6-7miesiecy
Dzień dobry,
Dla dziecka w wieku 6 miesięcy podstawą diety jest mleko mamy lub gdy nie jest to możliwe modyfikowane. Posiłki uzupełniające, które wprowadzamy w tym wieku mają głównie za zadanie zapoznanie się ze smakami i wprowadzenie większej ilości żelaza. Kilka łyżeczek posiłków uzupełniających często w zupełności dziecku wystarczy :) Najlepiej posiłki uzupełniające podawać między karmieniem mlekiem (tak, aby dziecko zdążyło nieco zgłodnieć) - posiłek mleczny możemy zastąpić, gdy porcja i skład posiłku uzupełniającego będzie odpowiednia.
Pozdrawiam serdecznie.